Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

VVD Dvora nad Žitavou

Dvory nad Žitavou leží v severovýchodním cípu Podunajské nížiny na levém břehu řeky Žitava asi 8 km východně od Nových Zámků. Patříme do Jihoslovenské vinařské oblasti - strekovského vinohradnícky rajón.

V současnosti ve Vinařské družstvu ve Dvorech nad Žitavou obhospodařujeme 145 hektarů vinic, z nichž značnou část úrody zpracováváme ve vlastní režii, s průměrnou roční produkcí 700 tisíc litrů jakostních odrůdových vín a jakostních odrůdových vín s přívlastkem. Zbytek sklizených hroznů nabízíme k prodeji známým vinařům z celého Slovenska. Soustředíme se hlavně na výrobu kvalitních odrůdových vín, kde základní podmínkou je i vzrůst zdravého a kvalitního hroznů.

Pěstování hroznů je pod kontrolou Integrované produkce, která je zárukou kvality a ekologického pěstování hroznů, což se hlavně projeví v kvalitě vyráběného vína a vlivu našeho vinařství na životní prostředí. Z bílých odrůd pěstujeme Děvín, Chardonnay, Irsai Oliver, Müller Thurgau, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Tramín červený a Veltlínské zelené. Z modrých odrůd jsou zastoupeny hlavně odrůdy Alibernet, Cabernet Sauvignon, Frankovka, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru