Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Winterberg

 Vinařství Winterberg bylo založené ve Skalici v roce 2012. Listinné dokumenty dokazují, že v lokalitě, která se tehdy nazývala německým jménem Winterberg, už v roce 1581 občané města Skalice obhospodařovali vinohrady. Tento název v pozměněné podobě přetrvává dodnes, když se svah, na kterém se stále nacházejí vinice, nazývá Vintoperk. Z úcty k vinařské tradici ve skalickém regionu a pro zvýšení prestiže tohoto krásného kraje, se rozhodli pojmenovat jejich vinařství právě pod tímto historickým jeménem. 

 Nové sklepy postavené v roce 2013 na místo bývalé městské pálenice je vybavené nejmodernějšími technologiemi na šetrné zpracování hroznů. Umožňuje výrobu vína nejvyšší kvality. Základem každého kvalitního vína je v prvé řadě kvalitní hrozen, základem vín Winterberg je hrozen, který pochází z nejlepších vinic Malokarpatské, Nitrianské a jihosloveské vinařské oblasti. Winterberg vlastní vinohrady o rozloze cca 5ha, v lokalitě Novosady v Skalici, především odrůdy Frankovka modrá, Modrý Portugal a svatovavřinecké, které společně tvoří základ harmonického a známého cuvée Skalický rubín.

 V současné době se vinařství specializuje na výrobu kvalitních odrůdových vín, kde kromě tradičních suchých bílých vín jako je Ryzlink Vlašský, Muškát moravský, Veltlínské zelené, Sauvignon, Tramín červený nebo Ryzlink rýnský. Růžové vína zastupuje svěží Frankovka modrá rosé a Cabernet Sauvignon rosé. Červená vína zastupuje především známý Skalický rubín a Skalická frankovka. Kvalitu vín z Winterbergu potvrzuje množství ocenění na prestižních soutěžích jak doma tak i v zahraničí.

 

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru