Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Palffy

poHistorie vinařství, které vyrobilo první sekt, sahá až do 16. století, kdy gróf Mikuláš Pálffy, který vyráběl víno pro armádu, dbal na kvalitu a čistotu vín vyráběných na Slovensku. V roce 1590 na oslavu zákona o ochraně dovozu vín na Slovensko vyrobil první sekt.

V roce 1999 došlo na hradě Červený kámen k slavnostnímu křtu nového slovenského sektu Pálffy. V průběhu jedné dekády se tento sekt stal nejprodávanějším šumivým vínem vyráběným klasickou francouzskou metodou. Jak sekty vznikly? A jaké jsou základní metody jejich výroby? I to se možná dozvědět v následujícím článku z pera generálního ředitele Víno Nitra Ing. Štěpána ailer.
Slovenská sekt Pálffy

Na vrcholu druhého tisíciletí spatřil světlo světa sekt nesoucí honosné jméno šlechtického rodu Pálffyovců.

Slušná pouť tohoto pěnivého moku zpod Zobor trvá již jedno celé desetiletí. Za toto relativně velmi krátké období se Sekt Pálffy stal nejprodávanějším šumivým vínem, vyráběným klasickou, francouzskou metodou, na Slovensku!

Představujeme vám šumivá vína, které vinařství uvádí na trh v produktových řadách Sekt Pálffy a Sekt Charmat. Všechna vína pocházejí výlučně z vlastně sklizených hroznů v Nitranské vinařské oblasti (Pohranice, Malanta, Dolní Štitáre) a v Jihoslovenské vinařské oblasti (Šamorín, Galanta, Strekov). Vína jsou vyráběny dvěma metodami - méthode Classique v případě vín Sekt Pálffy, která je založena na druhotné fermentaci v láhvi a méthode Charmat v případě vín Sekt Charmat, která je založena na druhotné fermentaci v tanku. Kategorie šumivých vín je určena výhradně pro jakostní vína, které byly vyrobeny z hroznů s cukernatostí minimálně 16 ⁰ NM, přičemž nejvyšší hektarový výnos nepřesáhl 18 000 kg / ha.

 

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Pálffy blanc brut Víno Nitra   0.75 l

Pálffy blanc brut Víno Nitra 0.75 l

Jemně perlící, svěží a elegantní šumivé víno.

122,31 Kč
148,00 Kč s DPH
 
  
Pálffy blanc „ Classic ” brut Vino Nitra    0.75 l

Pálffy blanc „ Classic ” brut Vino Nitra 0.75 l

Tradiční metodou kvašením v láhvi ve spojení s moderní technologií vznikl sekt vhodný i jako aperiti...

221,49 Kč
268,00 Kč s DPH
 
  
Pálffy blanc „ VO Classic ” brut Víno Nitra     0.75 l

Pálffy blanc „ VO Classic ” brut Víno Nitra 0.75 l

Označení sekt V.O. je vyhrazeny pro nejkvalitnější šumivá vína pocházející z přesně určené vinařské ...

204,96 Kč
248,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru