Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Jeruzalem Omrož

xxxSlovinsko, země s nádhernými horami a lesy, se nachází ve střední Evropě a sousedí s Rakouskem, Itálií, Chorvatskem, Maďarskem a Jaderským mořem. Přestože Slovinsko nebývá ihned spojováno s vínem, vyrábí se zde skvělá vína vice než 2 400 let. V oblasti Ljutomer-Ormož, v regionu Podravje jsou podmínky pro pěstování révy opravdu příznivé a vína, která se zde vyprodukují, jsou známá svou kvalitou a výjimečností – což také vysvětluje, proč vína získala tolik mezinárodních ocenění. Jejich kvalita se neustále zlepšuje a lidé si je rádi vychutnají.

Vína z vinařství p&f wineries lze nejlépe popsat jako svěží, ovocná a všem přístupná. To samé můžeme říct i o rodinném vinařském podniku. Je spojen láskou k vínu a vášní pro nadčasové vinařské tradice, všichni zde pracují společně: pracovníci na poli, zaměstnanci, sklepmistr Mitja a samozřejmě také členové rodiny Puklavec. Jejich přáním je, aby mělo co nejvíce lidí možnost vyzkoušet a vychutnat zdejší vína. Vždyť člověk se nesnaží uchovat dobré věci v životě pro sebe, ale sdílet je s ostatními.

nnnVinice vinařství p&f wineries jsou zasazené v kopcích Ljutomer-Ormož, kde vynikající terroir nabízí základ pro širokou řadu slibných vín. Příznivé podnebí a velmi dobré složení půdy jsou nepostradatelné pro výrobu jedinečných a ovocných vín vinařství p&f. Terasovité vinice na svazích kopců poskytují nejlepší podmínky pro výrobu svěžích a ovocných bílých vín a umožňují vinařství p&f vinařství dostat co nejvíce z místního podnebí.

Historie vinařství p&f wineries se příliš neliší od historie rodiny Puklavec. V 30. letech minulého století byl Martin Puklavec jmenován tajemníkem vinařského družstva v Jeruzalem-Ormož, kde se stal hnací silou při výstavbě současného sklepa. Díky svému inovativnímu způsobu vedení viděl Martin Puklavec místní oblast jako jednu z nejlepších na světě, přestože nebyla ještě objevena. Historie se opakovala v roce 2009, kdy člen rodiny Puklavec převzal vedení společnosti. Společně se svou rodinou a vinařským družstvem (které stále po těch letech existuje) je Vladimir Puklavec rozhodnut naplnit vizi svého otce – vyrábět ta nejlepší možná vína.

Maximální snahou je zachování přírodního aroma hroznů a výroba co nejpřirozenějšího vína. Příkré svahy a terasovité vinice znemožňují mechanickou sklizeň, a tak jsou všechny hrozny sklízeny ručně. Díky nejmodernějším technologiím jsou hrozny zpravovány téměř bez přístupu kyslíku a fermentovány za nízkých teplot. Výsledkem je, že si vína udrží velké množství antioxidantů. To hraje důležitou roli v jejich kvalitě a typické chuti vín.

aaaPři výrobě se využívají technologie šetrné k životnímu prostředí, prosazuje se holistický přístup při péči o vinice a komplexní znalost jednotlivých vinic. Základním předpokladem pro výrobu vína je nahlížení na víno jako na výsledek přirozeného procesu, do kterého by se mělo zasahovat pouze v případě nutnosti.

Pro výrobu 48 různých typů tichých a šumivých vín se využívá celkem 13 odrůd zahrnujících například Sauvignon Blanc, Pinot Grigio, Welschriesling, místní odrůdu Šipon (Furmint), Traminer, Chardonnay a Pinot Blanc.

Jen tento rok obdržela vína 73 mezinárodních ocenění. Za zmínku stojí bezpochyby dvě zlaté a dvě stříbrné medaile z Mundus Vini, jedna zlatá a čtyři stříbrné medaile získané na Berlin Wein Trophy, pět zlatých medailí získaných na soutěži WSWA Wine Competition in Orlando (Florida, USA) a tři stříbrné medaile na Decanter World Wine Awards 2013. Jedna z nejdůležitějších medailí z poslední doby pochází z největší světové vinařské soutěže AWC Vienna, kde vinařství získalo tři zlaté a čtyři stříbrné medaile a umístilo se mezi TOP 100 vinařstvími a víno Sauvignon Blanc bylo zařazeno do výběru “ TOP 3” vín.

Protože zde věří, že ty nejlepší věci v životě by měly být sdíleny s ostatními, přichází vinařství se svými produkty na mezinárodní trh a klade si nemalý cíl – pokusit se umístit Slovinsko na mapu vinařských velmocí světa. Kromě domácí trhu mají již zastoupení v řadě zemí: Česká republika, Polsko, Rusko, Chorvatsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Slovensko, Rakousko, Německo, Anglie, Belgie, Nizozemsko, USA, Kanada, Čína a další. V budoucnu plánuje vinařství další ambiciózní expanzi na nové trhy a posílení již existujících pozic.

Fakta

• Vinařská tradice v rodině Puklavec sahá až do roku 1934.

• Vinařství p&f se stará o 1250 ha révy.

• Více než polovina vinic se nachází na strmých terasovitých svazích.

• Tyto vinice se rozprostírají přes několik kopců v nadmořské výšce 250–350 m.

• Region požívá 2000 hodin slunečního svitu ročně.

• Všechny hrozny jsou sklízeny ručně.

• Průměrný výnos je 2 kg na rostlinu.


Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru