Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Giacomo Borgogno

Historie

Jméno Borgogno bylo vždy spojeno s jedním z nejstarších vinařských domů v Langa a Piemonte.Vše začalo v roce 1761, kdy založil sklep Bartolomeo Borgogno.

 V následujících letech se příběhy společnosti a naše země často vzájemně prolínají. V roce 1861, například, když přišla jednota Itálie, bylo Barolo di Borgogno vínem vybraným, aby doprovázel slavnostní oběd italské oficiální jednoty.

1900s

Absolutní vedoucí postava nového století byla Cesare Borgogno. Nejmladší z pěti sourozenců převzal vedení v roce 1920. Úžasná a charismatická postava okamžitě přinesla pocit nadšení a přinesla podstatné inovace. Génius Cesare vzbudil tradici, která dnes vypadá naprosto hloupě: část vín z nejlepších let je odkládána a oddávána v temných jídelnách téměř dvacet let. A tak začala sbírka toho nejlepšího tisíciletí Barola. Díky této intuici se to stalo paralelním kursem. I dnes sklepy představují vzácný moment v historii Langa. Ve druhé polovině padesátých let byla dokončena rekonstrukce sklepů a společnost v roce 1967 získala dnešní jméno "Giacomo Borgogno & Figli". Po smrti Cesare Borgogna v roce 1968.

2000 a dále

Rok 2008 představuje další významný krok v historii společnosti Borgogno: společnost převzala rodina Farinetti.

V následujících letech došlo k dokončení hlavní renovace hlavní budovy, která ji vrací do původního vzhledu; v souladu s tradicí se nezměnilo 1761 historických sklepů. V roce 2012 Andrea Farinetti, která dokončila studium enologických postupů, je v čele společnosti.

Vinice: 

LISTE: Vytvořeno před 11 miliony let kvůli erozi nadpozemského terénu. Výsledkem je, že jeho složení se mírně liší od ostatních zemí Langa. Seznam v podstatě získal dokončení makro a mikroprvků, které dávají budoucímu vínu nesrovnatelnou složitost a dlouhověkost. Vysoce viditelné z křivek vedlejší silnice, která stoupá z Barolu směrem k starému Castello della Volta, vinice této renomované vinice pokrývají kolem 6,75 hektarů, s jižní expozicí a nadmořskou výškou, která se pohybuje od 270 do 33 metrů nad mořem.

SAN PIETRO delle VIOLE: Vytvořeno před 9 nebo 10 miliony let a je to nejmladší spiknutí Borgogna. Jméno San Pietro Delle již naznačuje, že vína vyrobená z těchto hroznů jsou vysoce voňavá a občas připomínají vůni violu. Je bezpochyby vinice, která dává víně zvýšenou měkkost a eleganci, která je vzrušující od prvního popíjení. Tato vinice pokrývají přibližně 4 hektary a mají jihovýchodní expozici. Nadmořská výška se pohybuje od 300 do 340 metrů nad mořem a vinice nejsou daleko od evokující kaple San Pietro delle Viole a připomínají nám, jak tato květina opravdu přichází do svého vlastního ve voňavém světě Barolu.

CANNUBI: Srdce celé podložní, Cannubi, která má stejný název, vznikla asi před 12 miliony let sedimentací z moře Padano, nejznámějšího a nejznámějšího kostele v Barolu, zmíněného v historických dokumentech, které pocházejí již z roku 1700 Má výbornou terénní složitost, tvořenou velkým jílovitým vápencem a příjemným podnebím, díky nimž se tento kopce řadí k nejvhodnějším oblastem chovu vinic na světě. Vína z Cannubi jsou dlouhá zrna, s větší elegancí a dlouhou životností než všichni výrobci vína Barolo. V této oblasti má společnost vinice, které pokrývají kolem 1,30 hektarů, s jižní expozicí a nadmořskou výškou, která se pohybuje od 290 do 320 metrů nad mořem.

FOSSATI: Vytvořeno před deseti miliony let sedimentací z podmořské oblasti Padano, po níž se talíře africké země srazily s talíři italského poloostrova. Jako poměrně mladý pozemek má ve svém složení dobré procento písku, což zaručuje, že se vína vyznačují výbušnými květinovými a červenými ovocemi.Najdete ji podél vedlejší silnice, která vede z Barolu do La Morra. Tato zemědělská půda se pohybuje kolem 3,20 ha s jihovýchodní expozicí, která se pohybuje od 290 do 50 metrů nad mořem.

CANNUBI S. Lorenzo: V rámci podzemní Cannubi nacházíme nádhernou vinici Cannubi San Lorenzo, která byla založena asi před 12 miliony let sedimentací z moře Padano. Toto nejznámější a nejznámější jádro Barolu bylo zmíněno v historických dokumentech z roku 1700. Má vynikající terénní složitost, tvořenou velkým jílovitým vápencem a příjemným podnebím, díky nimž je tento kopec jedním z nejvhodnějších vinic oblasti světa. Vína z Cannubi jsou dlouhá zrna, s větší elegancí a dlouhou životností než všichni výrobci vína Barolo. V této oblasti má společnost vinice, které pokrývají kolem 1,30 hektarů, s jižní expozicí a nadmořskou výškou, která se pohybuje od 290 do 320 metrů nad mořem.

 

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Barolo Docg 2004 cantina Giacomo Borgogno e Figli    0.75 l

Barolo Docg 2004 cantina Giacomo Borgogno e Figli 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy z odrůdy 100% Nebbiolo vypěstovaných na vinicích ita...

742,15 Kč
898,00 Kč s DPH
 
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru