Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Gala Jaromír

1Jaromír Gala se narodil v jihomoravské obci Kobylí ve vinařské rodině. Oba dědové vlastnili vinice a zabývali se výrobou vína. Také otec pokračoval v rodinné vinařské tradici, jejíž rozvoj byl bohužel omezen tehdejším režimem. V rodině se traduje, že již jako 5letý kluk ostříhal malý Jaromír nůžkami na porcování drůbeže svůj první révový keř.Vystudoval Střední vinařskou zemědělskou školu ve Valticích a následně Mendelovu univerzitu v Brně, specializace vinařství a vinohradnictví na katedře v Lednici.

Vinařství má za cíl produkovat originální vína vysoké kvality. Vína, která pochází z výborných vinařských poloh, z historicky vyhlášených vinic s daným původem, který těmto vínům dává jedinečnost a neopakovatelnost. 

Naší snahou je navázat na historické tradice vinařství na Moravě, podílet se na údržbě a tvorbě krajiny a zachovávat velmi šetrný přístup k přírodě. 

Gala Vinařství Vám chce nabídnout rodinný přístup, preciznost, čistotu a harmonii. Toto "boutique" vinařství bylo založeno v září roku 2007.

VINICE

HERMESDORFEN

Jedná se o údolí mezi ovocným sadem a hlavní vinicí Hermesdorfen. Současný název dle registru vinic je Pravá Bavorská. Vinice byla vysazena v dubnu roku 2011 a z panenské úrody v roce 2013 jsme vyrobili první řadu vín Cuvée Organic. Vysazené odrůdy Solaris a Merzling jsou vyšlechtěny na rezistenci proti houbovým chorobám, používání prostředků na ochranu vinic je omezeno pouze na minimální množství síry a mědi. Tato vinice nám slouží také jako základ pro další rozmnožování dravého roztoče Typhlodromus pyri. Vinice má 1715 keřů. Odrůdy Solaris a Merzling jsou odrůdami poměrně brzy zrajícími a ve vínech se vyznačují velmi ovocnou aromatikou a svěží kyselinou. Vinice je součástí biosférické rezervace Pálava.

Celková výměra: 4,2 ha
Pěstované odrůdy: Ryzlink vlašský, Chardonnay, Pinot gris, Sauvignon, Pinot noir, Merlot

BERGRUS

Táhlý jižní svah položený mezi obcemi Bavory a Perná. Půdní složení předurčuje tuto polohu pro vysokou kvalitu především červených vín. Vinice vysazena v dubnu 2009.

Celková výměra: 1,4 ha


Pěstované odrůdy: Pinot Noir, Merlot

 

 

POD PÁLAVOU

Vinice se nachází nad vesnicí Bavory přímo pod Stolovou horou. Nádherný pohled na tuto vinici se Vám naskytne přímo při průjezdu obcí. Vinice byla vysazená v roce 1970, část vinice doplněna o výsadbu v roce 2008 (Pálava) a 2009 (Sauvignon).

Celková výměra: 2,5 ha

Pěstované odrůdy: Chardonnay, Pinot blanc, Sauvignon, Ryzlink vlašský, Pálava

 

oficiální stránky vinařství ...

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-17%
Chardonnay extra brut sekt  Jaromír Gala  0.75 l

Chardonnay extra brut sekt Jaromír Gala 0.75 l

Bílé šumivé víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Chardonnay vypěstovaných na moravských vinicích...

387,60 Kč
469,00 Kč s DPH
 
  
-25%
Ryzlink vlašský 2016 pozdní sběr Jaromír Gala  0.75 l

Ryzlink vlašský 2016 pozdní sběr Jaromír Gala 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Ryzlink vlašský vypěstovaných na moravských...

247,11 Kč
299,00 Kč s DPH
 
  
-20%
Ryzlink vlašský „ Hermes ” 2018 moravské zemské víno Jaromír Gala  0.75 l

Ryzlink vlašský „ Hermes ” 2018 moravské zemské víno Jaromír Gala 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Ryzlink vlašský 100% vypěstovaných na vinicích m...

329,75 Kč
399,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru