Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Chateau Carbonnieux

Grand cru classé de Graves

dgfdgaaChâteau Carbonnieux patří k vůbec nejstarším vinařstvím v kraji Bordelais, bylo založeno koncem 14. století, v době stoleté války. Půdu zde však nepřetržitě obdělávali již od XIII. století. Zámek je impozantním sídlem, založeným ve XIV. století s více jak dvanácti obrannými věžemi. První majitelé a vinohradníci byli Benediktinští mniši z blízkého opatství Sainte-Croix v Bordeaux, kteří velmi rychle dali jak bílým, tak červeným vínům mezinárodní reputaci. Dokonce zdejší bílé víno, světlé a jasné barvy začlenili na tabuli paláce sultána Constantinopole, pod názvem «minerální voda z Carbonnieux», aby se vyhnuli zákonům koránu. Po dvě století bylo vinařství ve vlasnictví rodiny Ferronů, aby bylo v roce 1741 opět koupeno Benediktíny. Mnišský řád atubibibyl velmi úspěšný v propagaci svých vín ve Francii i na mezinárodních trzích. Krátce po Francouzské revoluci bylo vinařství zkonfiskováno a koupila jej rodina Bouchereau, kteří v té době vlastnili většinu půdy v oblasti. Rozvoj vinařství pokračoval i za jejich řízení. Chateau Carbonnieux byl známý pro svá bílá vína. Po smrti Henri-Xaviera Bouchereau v roce 1871 změnilo vinařství několikrát majitele. Vinice velmi poničila epidemie phylloxery. V okamžiku, kdy se vinařství začalo vzpamatovávat, přišly dvě světové války. Na konci druhé světocé války zůstalo pouze 29 hektarů vinic. Samotný zámek a vinice byly ve špatném stavu. V roce 1956 vinařství koupili součastní vlastníci, rodina Perrin, která musela velmi investovat, aby vinařství dostala do stavu, v kterém je dnes. Carbonnieux patří dnes již více jak půl století rodině Perrin, přechází z otce na syna již od počátku XIX. století. Je situované na výšině komuny Léognan, ideálně zavlažované přírodním pramenem nazývaným l´Eau blanche, tedy bílý pramen. Terroir Carbonnieux je nesmírně příznivé pro bílá vína mimořádné kvality a jemnější červená vína. Součástí vinařské panství jsou i další usedlosti jako Chateau Tour Leognan, Sainte-Croix Abbey s Croix de Carbonnieux,  Chateau Haut Vigneau a Chateau Lafon Menaut.

addwdccVlastní Chateau Carbonnieux leží asi 10 kilometrů od Bordeaux. Patří mezi největší vinařství v Graves, vyrabí červená vína a bílá cuvée pod apelací Pessac-Leognan. V současnosti vinice mají 90 hektarů, z nichž na 47 hektarech pěstují odrůdy pro červené víno a na 43 hektarech pak odrůdy pro bílé. Průměrné stáří červených odrůd je 32 let, mezi pěstované odrůdy patří Cabernet Sauignon (60%), Merlot (30%), Cabernet Franc (8%), Malbec (1%) a Petit Verdot (1%). Bílé odrůdy jsou průměrně staré 26 let, nejvíce pěstují odrůdu Sauvignon Blanc (65%), Semillon (34%) a Muscadelle (1%).

Vína -

  • Chateau Carbonnieux Blanc - svěží ovocné bílé víno velmi dobře vyvážené chuti. Po sklizni hrozny fermentují při teplotě okolo 28°C 25 až 30 dní, pak víno dozrává v dubových sudech 18 měsíců.
  • Chateau Carbonnieux - plné, chuťově bohaté víno. Je sladší než jiná červená vína z této oblasti. Fermentace trvá 25 až 30 dní při teplotě kolem 28°C. Víno zraje v dubových sudech 18 měsíců.

oficiální stránky vinařství : www.carbonnieux.com

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Chateau Carbonnieux blanc 2019 Graves Grand Cru classé Famille Perrin  0.75 l

Chateau Carbonnieux blanc 2019 Graves Grand Cru classé Famille Perrin 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 70 % Sauvignon blanc a 30 % Semillon vypěstovaný...

990,08 Kč
1 198,00 Kč s DPH
 
  
Chateau Carbonnieux blanc 2020 Graves Grand Cru classé Famille Perrin  0.75 l

Chateau Carbonnieux blanc 2020 Graves Grand Cru classé Famille Perrin 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 70 % Sauvignon blanc a 30 % Semillon vypěstovaný...

1 156,20 Kč
1 399,00 Kč s DPH
 
  
Chateau Carbonnieux rouge 2019 Graves Grand Cru Classé de Pessac Leognan    0.75 l

Chateau Carbonnieux rouge 2019 Graves Grand Cru Classé de Pessac Leognan 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 65% Cabernet Sauvignon, 32% Merlot a 3% Peti...

1 155,37 Kč
1 398,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru