Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Emilio Moro

xxxEmilio Moro je rodinné vinařství, které prosperuje již 3 generace. Vinice se nachází v oblasti Pasquera de Duero, vesnici s obrovskou vinařskou tradicí. V roce 1989 získává ocenění D.O.

Nové vinařství slavnostně otevřené roku 2000 se rozkládá na ploše 3.500 m2, je dokonale vybavené a nabízí nové služby jako například prohlídky pro návštěvníky i s průvodcem. Vzniká možnost prodeje produktů přímo ve vinařství a návštěva vlastní restaurace.

Vinice se rozkládají ve výšce 750 až 1000 m nad mořem, což jim dává výrazný charakter a temperament. Dále to je složení půdy (hlína a jíl) spolu s klimatem, které umožňují vznik jedinečných rostlin a ovoce. Tato síla se přenáší přes pěstovaní, výrobu, zrání až po udržování v lahvi. Možná to je důvod, proč jsou vína Emilio Moro taková, jaká jsou – s vlastní osobností a duší.

Vinařství v současné době obhospodařuje vinné révy pěstované jak v Pasquera de Duero, tak v dalších oblastech provincie Burgos jako jsou Nava a Valdezate, v srdci Ribera del Duero. V oblasti jsou suchá léta a dlouhé tvrdé zimy. Všechny hrozny tohoto vinařství byly roubovány a vysázeny s odrůdou Tinto Fino, vynikajícím klonem hroznů Tempranillo.

dddRobustní a hutný styl Morových vín Malleolus a jejich zřetelné minerální tóny nastavily v západní části Ribera del Duero měřítko. Kvalita jejich vín neustále stoupá. Vinařství obhospodařuje 60 ha vinic a roční produkce je 425.000 lahví prvotřídních vín. Emilio Moro je otcem nového klonu Tinto Fino, jehož bobule jsou menší velikosti. To je důvod, proč Morovy vína mají intenzivní barvu, neboť rmut má daleko více slupek, než je běžné. V Ribera del Duero se obvykle sklízí maximálně 7 tun vína z jednoho hektaru, Moro však sklízí pouze 3-4 tuny na hektar. Nejstarší vinohrady jsou 88 let staré. Macerace vín probíhá 20-30 dní v závislosti na kvalitě hroznů a zvláštností je používání sudů barique v objemu 500 l, ve složení 80% francouzský a 20% americký dub. Nutno zmínit, že nadace Emilio Moro si dala za cíl též pomoc při získávání pitné vody v Africe.

Zakladatel a vizionář Emilio Moro se narodil roku 1932. Událost, která stála na počátku vinohradnické odysey rodiny Morových. V tomto roce byla také zasazena historická vinice Finca Resalso.

V průběhu let Emilio sbíral kvalitní štěpy vína – pouze takové, které za to opravdu stály, aby je poté mohl vysadit na nových vinicích. Tím vznikly jiné typy hroznů s osobností, kterou chtěl vpravit i do svých vín. V současné době je tato činnost známá jako „clonal selection“.

sssJosé Moro, současný prezident Bodegas Emilio Moro, se rozhodl učinit další velký krok a tedy až roku 1987 uvedl na trh víno, kterému jeho otec a dědeček zasvětili celý život.V roce 1989 se zrodila značka Emilio Moro a vína s tímto názvem na etiketě se přidala mezi sortiment vín s označením kvality původu Ribera del Duero D.O. Dodnes je tento „první“ ročník nejreprezentativnějším vínem vinařství.

Roku 1998 vzniká Malleolus a opouští se od značení vín dle kategorie Crianza, Reserva a Gran Reserva a to z důvodu, aby si každé z vín zachovalo svoji osobnost a charakter pod svojí vlastní značkou: Finca Resalso, Emilio Moro a Malleolus.

V Bodegas Emilio Moro je klíčová víra v práci. Tvoří jednotný tým - rodinu, která sdílí stejný sen již po 3 generace. José Moro je jasným příkladem, když vzpomíná na své dětství: ”..když to vnímáte od malička, tu péči, starost, oběť…máte hřejivý pocit hrdosti na vaši rodinu, který zůstane po celý život.“ Práce, oběť a pokora jsou základem snu, kterého se rodině Moro podařilo dosáhnout.

Vinařství se zavazuje kvalitě svých výrobních procesů, ochraně životního prostředí a pokroku směrem k budoucnosti. Musí být efektivní, ale zároveň musí být uctiví ke svému okolí. Nepochybují o tom, že kvalita vín Emilio Moro záleží právě na respektování země.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-23%
Ribera del Duero „ Emilio Moro ” 2018 bodegas Emilio Moro  0.75 l

Ribera del Duero „ Emilio Moro ” 2018 bodegas Emilio Moro 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Tempranillo - Tinto fino vypěstovaných n...

412,40 Kč
499,00 Kč s DPH
 
  
Ribera del Duero „ Finca Resalso ” Do 2019 bodegas Emilio Moro  0.75 l

Ribera del Duero „ Finca Resalso ” Do 2019 bodegas Emilio Moro 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Tempranillo - Tinto fino vypěstovaných n...

312,40 Kč
378,00 Kč s DPH
 
Ribera del Duero „ Malleolus de Sanchomartin ” Do 2015 bodegas Emilio Moro  0.75 l

Ribera del Duero „ Malleolus de Sanchomartin ” Do 2015 bodegas Emilio Moro 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Tempranillo - Tinto fino vypěstovaných n...

3 304,13 Kč
3 998,00 Kč s DPH
 
  
Ribera del Duero „ Malleolus de Valderramiro ” Do 2015 bodegas Emilio Moro  0.75 l

Ribera del Duero „ Malleolus de Valderramiro ” Do 2015 bodegas Emilio Moro 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Tempranillo - Tinto fino vypěstovaných n...

2 477,69 Kč
2 998,00 Kč s DPH
 
  
-25%
Ribera del Duero „ Malleolus ” Do 2018 bodegas Emilio Moro  0.75 l

Ribera del Duero „ Malleolus ” Do 2018 bodegas Emilio Moro 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Tempranillo - Tinto fino vypěstovaných n...

660,33 Kč
799,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru