Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Chateau Tronquoy Lalande

Ch. Tronquoy-Lalande otevřelo v roce 2011 zcela novou kapitolu své existence.

Malebné château z 19. století nese jméno rodiny Tronquoy, která se zde kdysi usadila v místě zvaném Lalande. V důsledku krize třicátých let a následující druhé světové války nebyly zdejší vinice po řadu let ošetřovány a ve velmi špatném stavu se ocitly i samotné budovy. Od roku 1969 bylo Ch. Tronquoy-Lalande spojováno se jménem Mme. Texier-Castéja, která mu vdechla nový život. Úzce spolupracovala s négociantem Dourthe Kressmann - víno tehdy bylo prodáváno exkluzivně právě jen tímto obchodním domem.

Od roku 2006 patří Ch. Tronquoy-Llande bratřím Bouyguesům, úspěšným podnikatelům ve stavebnictví a telekomunikační technice, do jejichž vlastnictví náleží i blízké Ch. Montrose. Po získání Ch. Tronquoy-Lalande přistoupili noví majitelé k razantní rekonstrukci sklepů a během tří let investovali do jejich obnovy přes 10 miliónů EUR.

Vinice mají znamenitou polohu, nacházejí se na štěrkových vyvýšeninách nad Girondou.

Společná prezentace tohoto château se slavným Ch. Montrose dokázala k tomuto vínu velmi rychle přivést pozornost vinařského světa. Spojení vynikajícího terroiru s novou špičkovou technologií zcela nepochybně povede k dalšímu zvyšování kvality, která už v posledních letech jednoznačně převyšuje jakékoli Ch. Tronquoy-Lalande v minulosti.

Přibližná produkce: 120.000 láhví
Vyráběná vína: Ch. Tronquoy-Lalande
Ch. Tronquoy de St.-Anne

Rozloha vinic: 18 ha (celková rozloha 30 ha)
Průměrné stáří: 35 let
Odrůdy: 45% Cabernet Sauvignon, 45% Merlot, 10% Petit Verdot
Půda: štěrková

Typ tanků: nerezové
Zastoupení nových sudů: 35%
Délka zrání v sudech: 12 měsíců

Kontakty
Majitel: Olivier a Martin Bouygues
Adresa: 33 180 St.-Estèphe
Webové stránky: www.tronquoy-lalande.com

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru