Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Rakvice

Zakladatelem vinařství je Oldřich Michlovský. Vinařství v současnosti obhospodařuje  v integrované produkci přibližně 18 ha vinic, z toho je i část vinic v režimu ekologického ( BIO ) vinařství. Při pěstování révy klademe  značný důraz na kvalitu hroznů. Hrozny jsou sbírány výhradně ručně a je zde prováděn selektivní výběr těch nejkvalitnějších.

Domovem společnosti je malebná vinařská  obec  Rakvice, která má dlouholetou vinohradnickou tradici a rozprostírá se v srdci úrodné vinařské oblasti jižní Moravy.  Společnost  Víno Rakvice je místem, kde se  zpracovávají hrozny nejen moderními  technologiemi , ale  i místem kde lze obdivovat dovednosti  a um našich otců.

V roce 2006 firma začala s výrobou vín metodou řízeného kvašení, což je velmi jednoduše řečeno tepelné ovlivňování veškerých procesů probíhajících při výrobě vína, od sklizně hroznů až po jeho lahvování. V letech 2009-12 následovaly postupné investice do výstavby historických sklepů s kapacitou až 120 osob a penzionu s ubytováním pro 48 osob. Tento proces rozšiřování ubytovacích prostor bude postupně trvat ještě další léta, neboť pan Oldřich Michlovský, majitel společnosti, sbírá inspiraci ve světě i v tuzemsku, a to obnáší náročnější investice.

oficiální stránky vinařství ...

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru