Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Giacomo Vico

ggggHistorie vinařství Giacomo Vico se datuje zpět ke konci 19. století, zřejmě kolem roku 1890, kdy Giacomo začal vyrábět a prodávat víno pod svým vlastním jménem. Giacomo produkoval zejména tradiční odrůdy regionu Roero a ve většině případů vína prodával ve velkých 300 – 350 litrových sudech, které nesly kovový štítek se znakem vinařství.

Teprve po letech byly zavedeny skleněné 54 litrové demižony a následně pak i klasické skleněné láhve, tak jak je známe dnes. Giacomo Vico dodnes pro svá vína využívá některé staré viněty. Giacomo se vždy soustředil zejména na kvalitu nikoliv na velkovýrobu. Proto se mu brzy dostalo významných ocenění na mezinárodních výstavách a veletrzích. Jedním z největších úspěchů bylo získání zlaté medaile na mezinárodním potravinářském veletrhu v Paříži v roce 1909.

Giacomo si díky svému úspěchu vybudoval vlastní distribuční síť ve Spojených Státech a v Argentině. Giacomův syn Dario se po ukončení studií naplno zapojil do práce s otcem. Rychle si osvojil práci ve vinařství a získal tak svou novou vášeň, obchod s motory a vínem. V roce 1954 Giacomo zemřel a Dario se rozhodl vinařství uzavřít. Jeho touha ho vedla spíše k automobilovému průmyslu. Proto vinařství pronajal dvěma různým  společnostem, které zde vinifikovaly vína pod jiným jménem. Dáriův syn Corrado následoval svého otce a věnoval se až do roku 1970 prodeji vozů. Právě v tomto roce se Dario se svou manželkou rozhodl vrátit do Canale, kde založil nový podnik. Místní krajina je oslovila natolik, že znovu začaly obnovovat starou rodinnou vinařskou tradici. V roce 1990 se Dario se svými třemi již dospělými syny začal naplno věnovat renovaci starých budov a prostor, které vystavěl jejich pradědeček Giacomo. Vedle starých tradičních dřevěných sudů vzniklo nové vinařství s moderní technologií a o dva roky později v roce 1992 Anita a Alessandro, syn Daria, opět začala prodávat víno pod rodinným jménem „Giacomo Vico“. Inspiraci produkovat vysoce kvalitní vína z lokálních odrůd našel Dário ve stejném duchu jako zakladatel vinařství, pradědeček Giacomo.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru