Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Castel Salleg

Vinařství Castel Sallegg se nachází v nádherné krajině Jižního Tyrolska, v těsné blízkosti jezera Caldaro. Zdejší území v minulosti dlouho usilovalo o svoji identitu, v roce 1948 ustanovil zákon tuto část Itálie, v níž mnoho míst vystupuje zároveň pod italským a německým jménem, autonomním regionem Trentino – Alto Adige. Kořeny zdejšího pěstování vinné révy sahají do období antiky, její zpracování je doloženo už před více než třemi tisíci lety. Vína z tohoto regionu měl v oblibě sám císař František Josef I. a měla své pevné místo na císařském stole ve Vídni. Kvalitu zdejších vín podtrhuje označení původu DOC, kterou se pyšní více než 98 procent všech vín z regionu. Tím Alto Adige zaujímá první místo mezi italskými vinařskými regiony.

Castel Sallegg vlastní třicet hektarů vinic na nejlepších polohách v okolí jezera Caldaro. Na severu jim Alpy tvoří ochrannou bariéru proti studeným větrům, od jihu pronikají vlivy středomořského podnebí. V regionu je zaznamenáno kolem 1800 hodin slunečního svitu ročně, průměrná teplota se během vegetačního období pohybuje okolo sedmnácti stupňů Celsia.

Tradiční odrůdy se pěstují ve vyšších polohách kopcovitého terénu poblíže zámku, v nadmořské výšce kolem pěti set metrů, kde jsou ideální podmínky k uchování svěžesti a bohatého aroma vín. Teplé dny doprovázejí chladné noci ovlivňované nedalekým horským pásmem Dolomitů. Díky jedinečnému okolnímu mikroklimatu vytvořenému jezerem Caldaro jsou hrozny delikátní a plně vyzrálé, což je odlišuje od produkce jiných vinic v oblasti.

Na třetině rozlohy svých vinic pěstuje Castel Sallegg, jako jedno z mála vinařství na světě, odrůdu Moscato Rosa. Přivezl ji a daroval v 19. století hraběti von Kuenburg princ Enrico di Campofranco ze Sicílie. Tyto vinice jsou považované za rodinný poklad, zmíněná odrůda je skutečnou světovou raritou. Spolu s ní pěstuje Castel Sallegg typické místní odrůdy Lagrein, Schiavu a Gewürztraminer, dále z mezinárodních odrůd Merlot, Pinot Nero, Cabernet Sauvignon a Chardonnay. V nabídce vinařství je dvanáct převážně červených vín. Celková produkce činí kolem 140 tisíc lahví ročně, z toho sedmdesát procent jsou vína červená. Vedle obdivu, chovaného ve světě k Moscato Rosa, získalo vinařství četná ocenění za svůj Merlot a Lagrein.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-31%
Pinot grigio „ Selection ” 2018 Sudtirol - Alto Adige Doc tenuta Castel Sallegg   0.75 l

Pinot grigio „ Selection ” 2018 Sudtirol - Alto Adige Doc tenuta Castel Sallegg 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Pinot Grigio ( u nás Rulandské šedé ) vypěs...

197,52 Kč
239,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru