Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Chateau Branaire Ducru

fff4. třída Cru Classé

Vinice tohoto chateau jsou situovány více do vnitrozemí než vinice Beychevelle a Ducru Beaucaillou a jeho půda obsahuje více jílu a železitého podloží než jejich půdy, takže víno zde je plnější a může být důraznější, i když nikdy nijak prosté. Zraje v soudcích 18 měsíců, 50% z nich se obměňuje. Víno je pozoruhodně konzistentní.
Červené víno je značně plné, bohatě aromatizované, v příznivých letech se může vykázat určitým čokoládovým charakterem. Má zřetelný buket, kterým se odlišuje od ostatních vín ze St.Julienu.


HISTORIE CHATEAU BRANAIRE DUCRU : Když přijedete na Chateau Branaire-Ducru, obdržíte brožuru, která usedlost popisuje. Až posud je to normální. Zkuste se však na brožuru zadívat pozorněji. Od těch, které se rozdávají na ostatních slavných médockých usedlostech, se poněkud odlišuje. Brožura v Chateau Branaire-Ducru se spíše podobá samotné usedlosti, která se pyšní naprosto nejmodernější technologií.
Majitelé věnovali brožuře evidentně stejnou pozornost, jakou poskytují vínu: je pečlivě nasána a překrásně vytištěna. Taková snaha po dokonalosti je typická pro všechno, čemu se Patrick Marouteaux věnuje. Dnes již provozuje vinařství dobrých patnáct let a k vínu měl vždy upřímný vztah.
V roce 1988 se rozhodl přesvědčit tchány, kteří vydělali velké jmění v cukrovarnickém průmyslu, aby do usedlosti investovali. Ačkoliv rodina za sebou neměla žádnou vinařskou minulost, ukázalo se to jako správné vnuknutí. Patrickovi se podařilo

rrrtéto quatriéme cru classé vtisknout svoji osobnost. Jeho přístup k výrobě vína je v brožuře popsána tak prostě, až má člověk chuť ji ocitovat celou. Patrick brožuru začíná vysvětlením charakteristiky skvělých vín z apelace, jež všechna více či méně sdílejí ,,nádhernou strukturu a komplexnost, velkou eleganci a vytříbenost...spolu s velkolepou ušlechtilostí'.
Usedlost obrácená k řece je situována na nádherném geologickém výchozu plošiny Saint-Julien-Beychevelle. Má ideální velikost, v současné době je zde révou osázeno kolem padesáti hektarů. Jinými slovy : ,,Chateau Branaire-Ducru má všechny vlastnosti vynikajícího vína. Potřebovalo jen někoho, kdo by ten potenciál realizoval'. Patrick měl neuvěřitelné štěstí v tom, že keře zdejší révy mají mnoho společného, včetně otázky věku. V obou případech jsou v nejlepších letech kolem pětatřicítky. Předtím jsou příliž mladí na to, aby mohli plně vyjádřit svou osobitost, o dvacet let později se až příliž často stává, že vyzrálost ustopí náznakům autoritářství. Patrick Marouteaux je nejvíce pyšný na to, že na sebe vzal obrovský úkol renovace kvasírny. Nepochybně je to místo, kde se jeho snaha po dokonalosti projevila nejvíce. Kompletní přestavba celých sklepů byla jedním z prvních úkolů, na něž se po koupi usedlosti v roce 1988 zaměřil. ,,K uspokojení spalující ctižádosti je potřeba víc než jen realizovat malé projekty', usmívá se předtím, než zdůrazní, že i když je nyní vinařství vybaveno tím nejmodernějším zařízením, které automaticky kontroluje každičký aspekt procesu výroby, je si naprosto vědom skutečnosti, že to automaticky neznamená záruku dobrého vína. Pochopitelně ví, že veškerý rozdíl tkví právě v doteku lidské ruky. Vědět přesně, jak z potenciálu usedlosti získat to nejlepší, vyžaduje dlouhá léta zkušeností. Byla by ostuda odjet z Chateau Branaire Ducru bez návštěvy překrásného rodinného sídla. Je to kouzelně neokázalá, prostá budova, kde se symetrie a jednota stylu snoubí v úžasně harmonické architektuře. Je jasné, že si Patrick ke zdejšímu kraji vypěstoval hlubokou lásku a porozumění - což je nezbytný předpoklad toho, aby mohl z kanemité půdy bordeauxského regionu získat s ničím neporovnatelná vína.

ARCHIVACE : 12 - 25 let

DRUHÉ VÍNO : Duluc

Cépages (odrůdy rév) : 70% Cabernet Sauvignon, 22% Merlot, 5% Cabernet Franc, 3% Petit Verdot

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Chateau Branaire Ducru 2018 Saint Julien 4ér Grand cru Classé en 1855  0.75 l

Chateau Branaire Ducru 2018 Saint Julien 4ér Grand cru Classé en 1855 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 70% Cabernet-Sauvignon, 22% Merlot, 5% Cabe...

1 857,85 Kč
2 248,00 Kč s DPH
 
  
Chateau Branaire Ducru 2019 Saint Julien 4ér Grand cru Classé en  0.75 l

Chateau Branaire Ducru 2019 Saint Julien 4ér Grand cru Classé en 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 70% Cabernet-Sauvignon, 22% Merlot, 5% Cabe...

1 568,60 Kč
1 898,01 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru