Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Segals Rehasim

Segal Rehasim je na izraelské vinařské scéně historický pojem. Je to rodinná firma založena krátce po vzniku státu Izrael. Poté byla odkoupena druhým největším vinařem Izraele, Barkanem. Vína produkují samostatně pod dohledem vlastního technologa s použitím technologické výbavy Barkanu.
Argaman v hebrejštině znamená "hluboká purpurová". táto odrůda byla vyšlechtěna profesorem Royem Spiegelem. Je to kříženec Carignanu a portugalské odrůdy Souzao. Jeho cíleným záměrem bylo vyšlechtit odrůdu s vysokým výnosem a dobrou barvou, která by eventuelně nahradila Carignan-hlavní izraelskou odrůdu. 
Rehasim je název, který dalo vinařství svoje vinohrady v Horní Galilei v oblasti Dovev. 
Avi Feldstein, úspěšný technolog ze Segalu, vždy bojoval za Argaman. Začal ho používat u levnějších vín, které se prodávali v izraelských supermarketech. Potom se rozhodl soustředit se na kvalitu. Vybral vhodnou polohu vinohradu a v roce 1999 vysadil Argaman v oblastni Dovev při nadmořské výšce 900 m. Po několika letech se pokusil zrealizovat svůj cíl - samostatný vinohrad s odrůdou Argaman, čím se ustanovila jediná původní izraelská odrůda. 

Oblast Galilea
Galilea (Galil) je nejsevernější a nejlepší vinařský oblast Izraele. Název nese podle největšího jezera v regionu, Galilee. Díky svojí nadmořské výšce, která je od 400 do 1 200 metrů nad mořem a nedalekým vrcholem Hermont, je Galilea i nejvyhledávanější část Izraelu. Vyské výkyvy teplot během dne a noci zajišťují optimální podmínky vyzrání hroznů při dokonalé harmonii mezi cukrem a kyselinou.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Argaman „ Segal´s ” 2009 Israel Galilee kosher wine Segal Askalon   0.75 l

Argaman „ Segal´s ” 2009 Israel Galilee kosher wine Segal Askalon 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené zhroznů vinné révy odrůdy 100% Argaman vypěstovaných na vinicích izraels...

576,86 Kč
698,00 Kč s DPH
 
Cabernet Sauvignon „ Unfiltered ” 2010 Israel Galilee kosher wine Segal´s    0.75 l

Cabernet Sauvignon „ Unfiltered ” 2010 Israel Galilee kosher wine Segal´s 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené zhroznů vinné révy odrůdy 100% Cabernet Sauvignon vypěstovaných na vinic...

824,79 Kč
998,00 Kč s DPH
 
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru