Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Brazílie

tPřestože je Brazílie světovým nováčkem v produkci luxusníchznačkových vín, každým dnem si své místo na trhu upevňuje a s úspěchem konkuruje známým sklepům v Chile, Argentině a sklepům Nového světa vůbec.

Brazílie produkuje fantastické sekty vyráběné klasickou metodou "champenois", a to bílé, vyráběné z odrůdy Chardonnay, Pinot Noir, Riesling, či růžové z odrůd Chardonnay-Pinot Noir. V zemi se též produkují vynikající a osvěžující sekty typu Asti.
Existují také výtečná "tropická" vína Cabernet Sauvignon / Shiraz, ale i Moscatel ve statě Bahia. Největší produkce kvalitních modrých odrůd vitis vinifera Cabernet Sauvignon, Shiraz, Tannat, Gamay, Pinot Noir, Merlot, Cabernet Franc, Teroldego, Ancelota, Arinarnoa, Marcelan, Sangiovese, Barbera, Malbec, Carmenere, Touriga National, Alfrocheiro, Tinta Roriz a bílých odrůd vitis vinifera Chardonnay, Moscato, Gewurztraminer, Riesling Italico, Malvasia Bianca, Pinot Grigio, Proseco, Chenin Blanc, Trebiano, Sauvignon Blanc je na jihu Brazílie, v ideálních podmínkách státu Rio Grande do Sul. Zde se také veškerá produkce zpracovává. Zajímavá vína se začínají objevovat ve státě Santa Catarina.
Brazilské vinařství momentálně prochází obrovskými změnami, jejichž součástí jsou i mohutné investice. V Brazíli působí přední enologové, sommelieři a znalci z Francie a Itálie, kteří nemalou měrou přispívají k rozmachu brazilského vinařství (např. i Michel Roland).
Technologické vybavení brazilského vinařství patří momentálně ke světové špičce.
Vinařství dostala v relativně krátkém čase za svá vína řadu světových ocenění, a to i taková, jako jsou zlaté medaile z Francie, Itálie, Argentiny, Německa, USA ale i Číny a dalších zemí.
 
Do Evropy se brazilská vína poprvé začala dovážet v roce 2003 a zaznamenala obrovský úspěch ve vysoké gastronomii a u sběratelů, či znalců vína.

Brazilská vína získávají poprvé způsob prokázání jejich původu

Vale dos Vinhedos
Vale dos Vinhedos (Údolí Vinic) zahájilo nové období v národním vinařství zavedením metody prokazování původu vína Unií INPI (Instituto Nacional da Propriedade Industrial) schválením vinic, kterým se jim umožňuje identifikovat původ jejich vín na vinětě láhve od roku 2002 po splnění řady kriterií stanovených Regulační radou pro prokázání původu z Vale dos Vinhedos. Vína, která splňují odpovídající požadavky mohou mít na vinětě vytištěno "Označení původu (aprovale): Vale dos Vinhedos".
Toto označení představuje novou úroveň ochrany výroby, organizace a marketingu brazilských vín. Tyto produkty tvoří čtvrtou generaci brazilských vín. Současné vymezení zeměpisné polohy zvyšuje význam jejich kvality nad průměrem celého regionu. Současně se tím i zvyšuje význam této vinařské oblasti a rozvoj šlechtění vinné révy. Kvalita hroznů se rychleji vzdaluje průměru ostatních produkčních oblastí. Rozšiřuje se i počet těchto kvalitních vinic a moderních technologií.
Ochranná známka apelace Vale dos Vinhedos
S novými investicemi vznikají i nové pracovní příležitosti v oblastech pěstování a zpracování vína. Kromě toho se rozvíjí i enologická turistika včetně ubytovacích kapacit. Byl pozorován významný vrůst návštěvnosti vinařství ve Vale dos Vinhedos, ať již prostřednictvím cestovních agentur nebo soukromě. Vzrostla i péče o životní prostředí, na které se po vzájemné dohodě podílejí veřejné i soukromé instituce, které společně zpracovávají plány na další rozvoj Vale dos Vinhedos.
Chráněné označení původu produktů z Vale dos Vinhedos je příkladem inovačního a doslova pionýrského zdokonalení charakteru brazilské produkce. Je rovněž příkladem pro producenty zemědělských výrobků nebo hovězího masa, jejichž kvalita je spojena s místem jejich pěstování resp. chovu. Ostatní oblasti zde mají podle tohoto příkladu možnost zkusit chránit kvalitu svých produktů prokazováním jejich původu.
Zeměpisné určení přináší oblasti možnost tvorby bohatství a volby dalšího rozvoje, směřujícího k vytvoření nové kvalitativní generace brazilské produkce i pro výrobky soukromých rodinných podniků.

 

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-26%
Lote 43 2018 Brasil vinicola Miolo  0.75 l

Lote 43 2018 Brasil vinicola Miolo 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Cabernet Sauvignon a Merlot vypěstovaných na ...

552,89 Kč
669,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru