Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Tinel Blondelet

cccVinařská rodina Blondelet žije a pracuje v Pouilly sur Loire už šest generací. Od 80. let minulého století zachovává dědička rodu Annick Tinel Blondelet tradici na těch nejlepších terroirs dvou apelací ? Pouilly-sur-Loire a Sancerre. Využívá přitom samozřejmě moderní techniky, které nenarušují výrobu autentických vín a respektování terroir. Další sedmá generace starého vinařského rodu nastoupila na scénu v podobě dcery Annick-Marlene. Dvě ženy, které skutečně umí dobré víno!

Cuvée Pouilly Fumé „L’Arret Buffatte“ pochází z terroir, kde převažuje kimeridžská opuka (konglomerát fosílií malých škeblí). Cuvée Poulily Fumé Genetin pochází z vápenitých půd (malé kameny) a Sancerre blanc, rosé a rouge se pěstuje na vápenitých a křemenitých půdách (pazourky).

Hustota osázení je 6600 hlav na hektar a rozpětí mezi jednotlivými keři je 1,25 m x 1,25 m. Používá se jednoduchý Guyotův řez. Už více jak deset let je zde respektování přírody prvořadým cílem. Nové vinařské informace a vylepšené technologie umožňují lépe a lépe respektovat přirozenost vinné révy, terroir a celého prostředí.

Hlavním cílem vinařství během roku je zajistit, aby hrozny byly v dobrém zdravotním stavu. S tím pak úzce souvisí dosažení optimální zralosti v době sklizní a kvalita vína je pak už zaručená. Pokroku se nelze bránit, ale i přesto zůstávají dámy vinařství Tinel-Blondelet věrny tradicím. Moderní technologie umožňují přistupovat k hroznům a k džusu tím nejšetrnějším způsobem: pneumatický lis získá z plodu ten nejlepší džus, který se za pomoci pouhé gravitace přemístí do kádí, šetrné odkalení za studena probíhající 24 až 48 hodin džus zprůzrační, nerezové kádě umožňují dlouhé fermentace za stále kontrolované teploty. eeeePak už nic nebrání tomu, aby začaly vinifi kace. Jednotlivá cuvée vznikají scelováním moštů pocházejících z různých parcel. Stočení vína probíhá co nejpozději je to možné, aby víno vyzískalo co nejvíce z bohatosti kvasinek, mimo jiné komplexní aroma. Vinifi kace končí školením na jemných kalech, které vínům přináší kulatost a finesu.

Proč název Pouilly Fumé nebo Blanc Fumé de Pouilly? - když hrozny dozrají, mají jemnou šedou slupku, která je typická pro Sauvignon na terroirs v Pouilly. Během sklizní tu fouká vítr a hrozny se pohupují a vytvářejí kouřový dojem. Toto bílé suché a ovocné víno s charakteristickou chutí křesacího kamene rozvíjí širokou paletu vůní podle toho, z jakého terroir pochází. Aroma se rozvíjí z citrusových plodů do bílých květů a červenomasých broskví.

oficiální stránky vinařství : www.tinel-blondelet.com

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Pouilly Fumé „ l´Arret Buffatte ” Aoc 2020 domaine Tinel Blondelet   0.75 l

Pouilly Fumé „ l´Arret Buffatte ” Aoc 2020 domaine Tinel Blondelet 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Sauvignon blanc vypěstovaných na vinicích f...

477,69 Kč
578,00 Kč s DPH
 
  
Pouilly Fumé „ Quercus ” Aoc 2019 domaine Tinel Blondelet  0.75 l

Pouilly Fumé „ Quercus ” Aoc 2019 domaine Tinel Blondelet 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Sauvignon blanc vypěstovaných na vinicích f...

742,15 Kč
898,00 Kč s DPH
 
  
Sancerre „ Frétoy ” Aoc 2021 domaine Tinel Blondelet  0.75 l

Sancerre „ Frétoy ” Aoc 2021 domaine Tinel Blondelet 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Sauvignon blanc vypěstovaných na vinicích f...

477,69 Kč
578,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru