Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Sauza

qqqDon Cenobio Sauza ( narozený 30.října 1842 - 15.února 1909), známý jako "otec Tequila", byl jedním z prvních a nejdéle fungujících výrobců pravého mexického klenotu. Cenobio Sauza se narodil na farmě v mexickém regionu Jalisco jako třetí dítě Hilaria Sauzy (zemřel 1857) a Doñi Margarity Madrigal Navarro. Pracoval na otcově farmě spolu se svými sourozenci Adelaidou, Juanem, Fernandem, Luisem a Herminií až do svých šestnácti let. V roce 1858 odcestoval do Cenobio Tequila navštívit svého bratrance Ramona Coronu Madrigala. Okamžitě si zamiloval tento nádherný kraj plný agávových polí a proto se rozhodl Cenobio usadit se v Tequila. Zde si našel práci v lihovaru José Antonio Gómez Cuervo. Tam se naučil obhospodařovat plantáže agáve a pálit mezcal a tequilu.

Cenobio se podílel na distribuci mezcal a tequily do jiných částí země. Od roku 1870 se již kromě klasické distribuce snažil intenzivně podílet na kvalitě produkce pálenek. Pronajal si "La Gallardeña" - pálenici Lazaro Gallardo. Sauza byl natolik úspěšný, že o tři roky později, 1. září 1873 koupil celý La Antigua Cruz (Old Cross) lihovar (nejstarší registrovaný tequila lihovar, založený v roce 1805 panem José Maria Castaneda) od Dona Felixe Lopéze za 5000 pesos a přejmenoval celou palírnu La Perseverancia (vytrvalost) na Sauza distileria. Tak bývalý zaměstnanec Cuervo úspěšně založil Sauza tequilu a stal se jedním z největších soupeřů José Cuerva.

Cenobio si vzal za ženu Doñu Margaritu Muro, se kterou měl sedm dětí ( Jose Leopoldo Cenobio 1875, Alfonso Cenobio 1877, Jose Jorge Cenobio 1879, Benjamin Cenobio 1881, Eladio Cenobio 1883, Maria Graciela Cenobio 1885 a Roberto Cenobio 1887) , a společně žili ve městě Tequila.

ssssOd roku 1873 Sauza byl první kdo začal vyvážet tequilu i do Spojených států, když přešel přes hranice v El Pasu del Norte (Severní průsmyk), vezoucí tři sudy a šest džbánů jeho mezcal a tequily. Tímto krokem položil osnovní kámen exportního trhu s tequilou. Dalším zlomovým bodem v exportu tequily byl příchod železnice do města Tequila . V roce 1889 si koupil "La Gallardeña" pálenici z Lazaro Gallardo. Ve stejném roce také koupil Hacienda de San Martin de Las Canas od Vicente Orendain. Ta se stala novým sídlem Sauza, v dané době prostě známý jako La Hacienda. Cenobio zasadil více než 2.000.000 agáve a začal produkovat asi 800 sudů Tequily ročně v La Hacienda. Nejen tímto krokem se stal lídrem ve výrobě a prodeji tequily . Don Cenobio se zasloužil o jednoznačnou specifikaci Agáve, a stanovení že právě modrá agáve byla nejlepší agave pro výrobu tequily od roku 1890 a ostatní producenti se vydali stejnou cestou.

Cenobio vybudoval jednu z nejsilnější výrobních společností v Jaliscu vůbec, současně také vykonával funkci starosty ve městě Tequila. Ve vedení společnosti vytrval až do své smrti ve věku 67 v jeho rezidenci ve městě Guadalajara. Jeho inovace a vytrvalost pomohly vytvořit průmysl a podpořit ekonomiku kraje Jalisco. Po jeho smrti převzal otěže společnosti jeho syn Don Eladio Sauza.

Palírnu Sauza - La Perseveranci tedy založil roku 1873 ve státě Jalisco přímo ve městě Tequila - Don Cenobio Sauza, a byl také prvním výrobcem, který nazval destilát z modré agáve tequilou a poprvé ji exportoval do Spojených států a následně do celého světa. Pan Sauza je dnes právem přezdíván otcem tequily. Špičková tequila s více než stoletou tradicí výroby je dnes jako značka vlastněna společností Beam Global Spirits & Wine s vedením v Chicagu (USA).

oficiální stránky výrobce : www.casasauza.com

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-12%
Sauza „ 100 aňos Reposado ” 100% of Blue agave Mexican tequila 40% vol.    0.70l

Sauza „ 100 aňos Reposado ” 100% of Blue agave Mexican tequila 40% vol. 0.70l

Sauza Tequila Reposado 100 Anos bohatá na barvy a bohaté chuti, silné stopy agáve, dub, koření a....

635,54 Kč
769,00 Kč s DPH
 
  
-33%
Sauza „ Gold ” Hecho en Mexico con Agave Azul mixto tequila 38% vol.    0.70 l

Sauza „ Gold ” Hecho en Mexico con Agave Azul mixto tequila 38% vol. 0.70 l

Sauza Gold je barvy světlého zlata, jemného aromatu upomínajícího na původ z modré agave. Chuť je č...

247,11 Kč
299,00 Kč s DPH
 
  
-33%
Sauza „ Gold ” Hecho en Mexico con Agave Azul mixto tequila 38% vol.    1.00 l

Sauza „ Gold ” Hecho en Mexico con Agave Azul mixto tequila 38% vol. 1.00 l

Sauza Gold je barvy světlého zlata, jemného aromatu upomínajícího na původ z modré agave. Chuť je č...

329,75 Kč
399,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru