Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Guy Pinard

V samotném srdci Find Bois de Jarnac se nachází malebné městečko Foussignac. Zde v roce 1969 Guy PINARD položil základy rodinnému vinařství, na jehož odkaz navazuje jeho žena Chantal se synem Jeanem-Baptistem Pinardem – hlavním sklepmistrem.

Rodina Pinard je průkopníkem ve výrobě organického koňaku ve Francii a pyšní se certifikací AB (agriculture biologique). AB – nepoužívají pesticidy, chemikálie či jiné syntetická hnojiva. Základem je dodržování biodynamických cyklů přírody, půdy, vinic. Label AB vydává Franc.min.zemědělstvím, je značkou kvality výroby zem.produkce bez použití chem.látek.

Spojení jedinečné vinařské oblasti a přírodně šetrných postupů rodiny Pinard vede k výrobě skvělých a velmi autentických koňaků.
Koncem 80. let se přidává syn Jean Babtiste po absolvování studia enologie v Angouleme. Jeho práce je založená na práci od půdy až do skleničky. Po smrti Guy v roce 2006 pokračuje v tradici žena Chantal se synem. 
Organické zemědělství kombinuje to nejlepší z tradice a inovace.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru