Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Balthasar Ress

qqqV roce 1870 založil Balthasar Ress na hlavní ulici obce Hattenheim v Porýní restauraci s vlastním vinařstvím. O deset let později zakoupil i vedlejší pozemek a po rozsáhlé renovaci zde otevřel Hotel Ress. Vypracoval se na jeden z nejlepších hotelů v Porýní a téměř po celé století pomáhal utvářet pohostinské odvětví v tomto regionu. Dnes se hotel opět těší mimořádné pověsti, byť již pod jménem Hotel Kronenschlösschen.

Karl Ress: Do rodinného podnikání se zapojila i další generace – Balthasar Ress měl sedm dětí. Nejstarší syn Paul získal vinici se strážním domkem u nedalekého kláštera Kloster Eberbach. Karl Ress, významná osobnost vedení hotelu v Hattenheimu, rozšířil vinařství Ress o Heimes Haus. Tento dům stále patří rodině a slouží jako hlavní sídlo. Dobré vztahy se zákazníky z hotelu a restaurace vedly k vytvoření pevné klientely a prospívaly i rodinnému vinařskému podnikání. V tu dobu za správu Hotelu Ress a vinařství Balthasar Ress zodpovídal výhradně Karl Ress.

Karl Ress neměl žádné potomky. V roce 1946 založil spolu se svými synovci Paulem a Friedelem Ressem společnost s ručením omezeným. Brzy poté se jejich hotel stal dějištěm historických událostí. V dnešním takzvaném „věžním apartmá“ se několik dní a týdnů scházeli Konrad Adenauer, Theodor Heuss a Carlo Schmidt, když na přelomu let 1947 a 1948 diskutovali o přípravách poválečné německé ústavy.

tttPaul Ress: Karl Ress zemřel v roce 1966. Svůj majetek zanechal synovcům, ve své poslední vůli ale stanovil, že po deset let od jeho smrti musí zůstat majetek pohromadě. A tak si mezi sebe hotel a vinařství rozdělili až v roce 1977. Paul Ress převzal vinařství a Friedel Ress se ujal hotelu. V tu dobu vlastnilo vinařství pouze několik hektarů vinic. Vinice, které mělo vinařství k dispozici, se začaly rozrůstat po druhé světové válce, a to prostřednictvím systematických pronájmů a nákupů nejlepších lokalit v Hattenheimu.

Stefan Ress: Paul Ress zemřel v roce 1980 a zanechal vinařství svému synovi Stefanovi, který je rozšířil na dnešní velikost 46 ha (113 akrů). V roce 1993 zakoupil Ress bývalé budovy místního vesnického vinařského družstva na adrese Rheinallee 50. Tento objekt vyznačující se působivou atmosférou, rozmanitými místnostmi a sklepy v původním umístění (v sídle panství) se stal vyhledávaným dějištěm různých originálních akcí.

dddChristian Ress: Christian Ress, syn Stefana Resse, zástupce páté generace od zakladatele, se začal zapojovat do rodinného podnikání v roce 1999, poté co získal rozmanité odborné vzdělání v Německu i v zahraničí. V roce 2004 získal od otce spoluvlastnický podíl, v roce 2010 se pak stal obchodním ředitelem. Během pěti generací tak podnik rodiny Balthasara Resse vyrostl v jedno z předních vinařství tohoto regionu a v globálního hráče na poli obchodu s vínem. Významná část jeho vín se vyváží na trhy do celého světa.

VDP logo

Obaly vín Balthasar Ress nesou od roku 1990 logo VDP, které označuje nejlepší vinařství. Logo VDP, stylizovaný orel držící hrozen, je mezinárodně uznávaným symbolem nejlepších německých vín. Od svého založení v roce 1910 sdružuje Sdružení německých špičkových vinařství (Verband Deutscher Prädikatsweingüter) nejlepší vinařství, renomé jeho členů je zárukou vysoké kvality jejich vín. Členství v této skupině elitních vinařství se uděluje pouze po důkladném prověření příslušného podniku. Skutečnost, že je vinařství Balthasar Ress členem sdružení VDP, potvrzuje, že tento podnik dobrovolně dodržuje normy VDP týkající se údržby vinic a vinařských praktik. Tyto normy překračují minimální požadavky vyplývající ze zákona a jsou založeny na práci s respektem k přírodě.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-50%
Riesling feinherb 2013 Rheingau VdP weingut Balthasar Ress   0.75 l

Riesling feinherb 2013 Rheingau VdP weingut Balthasar Ress 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy vinné révy 100% Riesling vypěstovaných na vinicí...

164,46 Kč
199,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru