Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Henry of Pelham

Henry of Pelham

Vinařství Henry of Pelham je založeno na rodinné tradici 6 generací.Současnými majiteli  jsou tři bratři: Paul, Matthew a Daniel Speck.

Jejich podpisy najdeme na zadní vinětě lahve. Tradice vinařství Henry of Pelham sahá do roku 1842, kdy syn praprapradědečka současných majitelů vysadil jedny z prvních vinic v Kanadě.

Současné vinařství se rozprostírá na ploše 135 hektarů a nalezneme zde odrůdy bílého vína jako Chardonnay, Riesling, Pinot Grigio nebo Savignon Blanc, u vína červeného potom Pinot Noir, Cabernet Franc nebo Merlot.Vinice jsou součástí apelace Niagara Peninsula (Niagarský poloostrov). Všechny hrozny pro vína Henryho Pelhama a Speck Family Reserve se pěstují v sub-apelaci Short Hills Bench.

Pro tuto oblast jsou charakteristické velmi teplé slunečné dny a chladné noci. Společně s bohatou naplaveninovou a komplexní půdou jsou ideální pro rozvoj intenzivních hroznových chutí. Půda je tvořena směsí jílu, štěrku a hlíny a je bohatá na nerostné látky a stopové prvky.

Svahy jsou mírné s dobrou drenáží. 90% svahů je jižních a jsou součástí jedné z nejteplejších oblastí pro pěstování vinné révy v okolí Niagary. Velká jezera zmírňují výkyvy teplot a zajišťují příjemné jarní teploty a babí léta.Vinice umožnují vytvořit vína plná, intenzívní chuti a charakteru. Apelace je svou klasifikací omezena a výroba je tudíž velmi limitována.  Vína nesou pečeť té nejvyšší kvality, vinařské autority VQA/The Vintners Quality Alliance.Množství hroznů ponechaných na keřích je rovněž omezeno a z jednoho akru se tak sklidí pouze okolo 4,5-5 tun. Hrozny jsou ručně sbírány. Fermentace probíhá poměrně rychle v nerezových tancích, víno je potom svěží, šťavnaté, plné ovocných tónů a bez zbytečně velkého množství taninů.

Kanadská vínaVětšina z nás si představí Kanadu jako zemi plnou sněhu, ledu a hokeje. Chladné a mrazivé počasí je typické pro zimní období. V létě zde ale teploty přesahují 30 stupňů, a i koupání je nečekaně příjemné. Například řeka sv. Vavřince mívá okolo 25 stupňů. Důvod je prostý. Kanada je druhá největší země na světě a díky své obrovské rozloze přináší řadu protikladů.

Kanadské vinařstvíV Kanadě se nachází 4 vinařské regiony: Ontario, Britskou Kolumbii, Québec a Nové Skotsko. Kanadští vinaři vyprodukují ročně na ploše 12,5 tisíce hektarů okolo 80 milionů litrů vína a vinařství přivítají ročně 4 miliony návštěvníků. Kanadská vinařství se rozkládají mezi 41 ̊-50 ̊ rovnoběžkou severní šířky a tato poloha je na stejné zeměpisné šířce jako řada uznávaných regionů v Evropěnapř . v oblasti Rhôny či severní Itálie. České a moravské vinice rozkládají severněji než vinice v kanadské provincii Ontario.

OntarioProvincie Ontario díky své nejjižnější poloze zajišťuje nejvhodnější podmínky pro pěstování vinné révy. Centrem vinařského dění je město Niagara-on-the-Lake. Pěstování vinné révy má v Ontariu nepřetržitou tradici již více než 150 let a rodinná vinařství produkují ta nejlepší kanadská vína s pečetí VQA/The Vintners Quality Alliance, což je obdoba označení AOC ve Francii či DOC v Itálii.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Baco noir 2019 Niagara Peninsula VQA Henry of Pelham  0.75 l

Baco noir 2019 Niagara Peninsula VQA Henry of Pelham 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Baco noir vypěstovaných na vinicích kana...

469,42 Kč
568,00 Kč s DPH
 
  
Baco noir „ Speck family Reserve ” 2019 Niagara Peninsula VQA Henry of Pelham  0.75 l

Baco noir „ Speck family Reserve ” 2019 Niagara Peninsula VQA Henry of Pelham 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Baco noir vypěstovaných na vinicích kana...

486,78 Kč
589,00 Kč s DPH
 
  
-30%
Chardonnay 2016 Niagara Peninsula VQA Henry of Pelham  0.75 l

Chardonnay 2016 Niagara Peninsula VQA Henry of Pelham 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Chardonnay vypěstovaných na vinicích kanads...

288,43 Kč
349,00 Kč s DPH
 
  
Chardonnay „ Speck family Reserve ” 2018 Niagara Peninsula VQA Henry of Pelham0.75 l

Chardonnay „ Speck family Reserve ” 2018 Niagara Peninsula VQA Henry of Pelham0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Chardonnay vypěstovaných na vinicích kanads...

560,33 Kč
678,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru