Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Hine

vhtvhThomas Hine pocházel z rodiny anglického obchodníka se suknem, který byl do Francie poslán v r. 1791 pouze na studijní pobyt. Navzdory tomu, že tam byl během revoluce zajat a málem popraven, se tam usadil natrvalo. V r. 1796 se přiženil do rodiny výrobců koňaku Delamainů a po tchánově smrti převzal rodinný podnik, který dnes nese jeho jméno. Thomas Hine si vysloužil pověst vážného a tvrdě pracujícího člověka. Jeho hluboká znalost financí a dobrý smysl pro obchod spolu se znalostí francouzského a anglického jazyka mu zajistily významné postavení. To on vybudoval společnost Hine, která se později stala tradicí. Když jeho nevlastní otec zemřel, jeho nevlastní matka vybrala jeho a ne své vlastní syny, aby se ujal vedení rodinného podniku.V roce 1817 dal Thomas své jméno společnosti a tak vznikla Thomas Hine & Co. Jen o několik let později, v roce 1822, zemřel na zápal plic ve svých 47 letech a přesně 30 let poté, co přišel do Jarnacu. Jeho nejstarší syn, Thomas Georges, převzal vedení společnosti a pokračoval v utváření historie rodiny Hine a jejich cognaku. Dnes je ve vedení společnosti již šestá generace rodiny Hine.Panství rodiny Hine stojí na břehu řeky Charente, hluboko v regionu Cognac. V prastarých sklepích se po 250 letech moc nezměnilo. Jsou neustále zamčené a střeží ty nejlepší ročníky. Je  to jeden z nejstarších domů v Jarnacu  a vždy byl sídlem společnosti Hine.

Hine je privilegovaným majitelem výjimečných 297 akrů pozemků v srdci Grande Champagne, nejlepšího cognac cru. 173 akrů je osázeno vinnou révou v srdci Grand Champagne s průměrným stářím 25 let a zbytek pozemků jsou lesy, aby byla ochráněna místní fauna a flora. Na celém území se používají pouze technologie šetrné k životnímu prostředí. Pozemky rodiny Hine těží především z jižního slunce, které zajišťuje dlouhé hodiny slunečního svitu a tepla, což je ideální pro zrání hroznů. Cognaky z tohoto premier cru jsou ceněny především pro jejich květinový bouquet, eleganci a potenciál dlouhého zrání.   

Kromě zrání ve skladiších v Jarnacu společnost Hine prodává a vyváží malé procento sudů s koňakem do Británie, kde zrají v Bristolu pod dohledem celních úředníků i pracovníků koňakového domu, kteří doporučí vhodný čas stočení. Tento, tzn. časně dodaný koňak je ceněn jak pro svoji vzácnost, tak nové spektrum chutí způsobené zrání v chladnějším přímořském podnebí.

Dnes je společnost řízena již šestou generací rodiny a je stejně jako Hennessy součástí skupiny LVMH. 

oficiálnístránky značky : www.hinecognac.com

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Thomas Hine „ VSOP H by Hine ” Fine Champagne Cognac 40% vol.  0.70 l

Thomas Hine „ VSOP H by Hine ” Fine Champagne Cognac 40% vol. 0.70 l

Vinné brandy - Cognac vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Ugni blanc (doplněná menšinovým podílem da...

742,15 Kč
898,00 Kč s DPH
 
  
Thomas Hine „ VSOP Rare ” Fine Champagne Cognac 40% vol.  0.70 l

Thomas Hine „ VSOP Rare ” Fine Champagne Cognac 40% vol. 0.70 l

Vinné brandy - Cognac vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Ugni blanc (doplněná menšinovým podílem da...

1 014,88 Kč
1 228,00 Kč s DPH
 
  
Thomas Hine „ VSOP Rare ” Fine Champagne Cognac 40% vol.  1.00 l

Thomas Hine „ VSOP Rare ” Fine Champagne Cognac 40% vol. 1.00 l

Vinné brandy - Cognac vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Ugni blanc (doplněná menšinovým podílem da...

1 105,79 Kč
1 338,01 Kč s DPH
 
Thomas Hine „ XO Antique ” 1er Cru Grande Champagne Cognac 40% vol.  0.70 l

Thomas Hine „ XO Antique ” 1er Cru Grande Champagne Cognac 40% vol. 0.70 l

Vinné brandy - Cognac vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Ugni blanc (doplněná menšinovým podílem da...

3 304,13 Kč
3 998,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru