Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Chateau la Cabanne

kiutvbaNejznámější víno z portfolia rodiny Estager, která vlastní v oblasti St. Émilionu a Pomerolu více vinařských majetků, kromě jiného také Ch. Plincette a Ch. Haut Maillet.

Réva se v místech dnešních vinic Chateau la Cabanne pěstovala už v galorománských časech. Ve 14. století se pro zdejší lokalitu vžil název „Cabanes", odvozený od názvu chatrčí nevolníků a nájemců půdy. V dlouhé historii château se vystřídali různí majitelé, mezi nimiž stojí za zmínku např. Claude Louis de Gombaud - Ecuyer. Současní majitelé, Estagerové, koupili La Cabanne v roce 1952. Vinice La Cabanne se rozprostírají v centru Pomerolu západně od kostela a víceméně tvoří jeden celek okolo samotného château.

Práce ve vinici i samotné zpracování je zcela klasické, jen fermentaci předchází studená macerace. Během celého procesu je prováděno pravidelné přetáčení vína a „pigeage" - propichování klobouku. Zrání v sudech je klasické, čiření bílkem, filtrace jen v některých letech. Víno z La Cabanne disponuje střední silou i potenciálem. Navzdory výrazné převaze Merlotu má spíše rustikálnější charakter.

Přibližná produkce: 48.000 lahví/ rok
Vyráběná vína: Ch. La Cabanne
Domaine de Compostelle (2. vno ze Ch. La Cabanne)

Rozloha vinic: 10 ha
Hustota: 5.800 keřů/ha
Průměrné stáří: 30 let
Odrůdy: 94% Merlot, 6% Cabernet Franc
Půda: jílovito-štěrková, ve spodní vrstvě se železitou příměsí
Sklizeň: ruční

Typ tanků: inox a beton
Zastoupení nových sudů: 60%
Délka zrání v sudech: 14-16 měsíců

Kontakty
Majitel: rodina Estager
Adresa: Ch. La Cabanne, 33500 Pomerol

oficiální stránky vinařství : www.estager.com

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru