Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Duca di Salaparuta

Jedná se o téměř nejstarší vinařství v zemi. Prvopočátky vinařství se datují zpět od roku 1824, kdy poprvé spatřilo světlo světa víno CORVO.

Vinařství založil Giuseppe Alliata, vévoda ze Salaparuty. Základním mottem bylo a je vinifikovat lokální révy. Od samého začátku se místní vína těšila veliké oblibě. Vždy doplňovala všechny významné hostiny pořádané u královských dvorů. Rodina Alliata byla vlastníkem vinařství až do roku 1959, kdy Topazia Alliata prodala rodinný podnik.

V úctě pro tradici a význam této šlechtické rodiny byla všechny vína zachována a hlavním cílem vinařství je i nadále vytvářet mimořádně kvalitní vína zejména z místních odrůd. Duca di Salaparuta platí za jedno z nejprestižnějších vinařství Itálie. Vinařství se chlubí dnes již téměř zapomenutými révami jakou jsou Grillo a Nerello Mascalese ze svahů sopky Etny.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru