Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Bells

ajzfvcrexZakladatel značky Arthur Bell kdysi napsal: Několik dobrých whisky smíchaných dohromady potěší jazyk většího množství lidí než jedna whisky nesmíchaná.

Míchané whisky Bell´s vyrábí společnost Artur Bell & Sons, která byla založena v roce 1825 v Perthu a rozrostla se v době zvýšené poptávky po míchané whisky. Tato blended whisky vznikla z původně vyráběné Pure Malt Whisky. Součástí většiny whisky Bell´s jsou sladové whisky Blair Athol, Dufftown, Inchgower, Pittyvaich a Bladnoch. Protože firma chtěla mít rezervy sladové whisky, koupila ve třicátých letech 20. století do osobního vlastnictví palírny Blair Athol, Inchgower a Dufftown-Glenlivet. Roku 1973 pak ještě nechala postavit palírnu Pittyvaich-Glenlivet. V roce 1983 koupila palírnu Bladnoch ve Wigtownu. Bell´s Islander obsahuje také whisky z ostrovů Islay, Skye a Orkney. Bell´s Extra Special je namíchána ze 30 různých whisky, základem je Caol Ila a Linkwood a obsahuje více než 35% malt.

ckzufvrztZnačka Bell´s společnosti Arthur Bell & Sons patří mezi velmi známé na trhu s blended whisky. V jejich názvech je trochu zmatek, protože společnost několikrát měnila způsob označování i složení míchané whisky. Nyní (2012) by podle jejich webu měla být na trhu whisky označovaná jako Bell´s Extra Special bez udání stáří namíchaná z přibližne 35 různých sladových a obilných whisky. Základem je whisky z palírny Blair Athol. Druhým hlavním produktem by měla být Bell´s Special Reserve, což je ovšem blended malt whisky.

Na trhu se předtím objevila Bell´s Original bez udání stáří, která nahradila 8-mi letou Bell´s Extra Special (ta existovala i v 5-ti leté variantě). Podle společnosti byla tato směs lepší. Vedle toho na trhu byla různá další plnění - 12-ti letá Bell´s de Luxe, 12-ti letá Bell´s Special Reserver, 21 letá Bell´s Royal Reserve, Bell´s Islander (obsahuje také whisky z ostrovů Islay, Skye a Orkney), Bell´s Finest.

V limitovaných edicích jsou plněné keramické láhve ve tvaru znovu - Bell´S Decanter, které jsou vydávány při různých příležitostech. Přicházeli na trh na vánoce a také při různých významných událostech (z britského pohledu). Tradiční karafa z modrého skla svůj zvonkovitý tvar dostala ve třicátých letech tohoto století. V padesátých letech pak firma Royal Doulton začala vyrábět známější karafy se zlatohnědým dekorem. Roku 1960 převzala výrobu firma Spode a v roce 1965 firma Wade. Když jsem dohledával obrázky pro tento web, tak jsem se opět utvrdil v dojmu, že je jich až moc. Vedle míchané whisky Bell´s se vyrábí i blended malt whisky s názvem Bell´s Special Reserve, dříve se vyráběla pod názvem Bell´s Pure Malt. V limitované edici bylo také plnění Bell´s Signature Blend. Zajímavým výrobkem je Red Devil, což je 8-mi letá whisky Bell´s s red chilli peppers. Vzhledem k tomu, že skotská whisky nesmí obsahovat, žádné další příměsy, nejedná se již o whisky.

oficiální stránky značky : www.bells.co.uk

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Bell´s 2006 „ Lucky 13 ” decanter premium Scotch whisky 40% vol.  0.70 l

Bell´s 2006 „ Lucky 13 ” decanter premium Scotch whisky 40% vol. 0.70 l

Limitovaná edice , každý rok s jinou tváří na láhvi. Aroma: jemně obilné s nuancemi vřesu a mechu, ...

3 882,64 Kč
4 697,99 Kč s DPH
 
  
Bell´s „ Original ” premium blended Scotch whisky 40% vol.   0.05 l

Bell´s „ Original ” premium blended Scotch whisky 40% vol. 0.05 l

Aroma: jemně obilné s nuancemi vřesu a mechu, suché. Chuť: začíná mírně sladce, pak tvrdá karamela...

47,93 Kč
58,00 Kč s DPH
 
  
Bell´s „ Original ” premium blended Scotch whisky 40% vol.   0.70 l

Bell´s „ Original ” premium blended Scotch whisky 40% vol. 0.70 l

Aroma: jemně obilné s nuancemi vřesu a mechu, suché. Chuť: začíná mírně sladce, pak tvrdá karamela...

287,60 Kč
348,00 Kč s DPH
 
Bell´s „ Original ” premium blended Scotch whisky 40% vol.   1.00 l

Bell´s „ Original ” premium blended Scotch whisky 40% vol. 1.00 l

Aroma: jemně obilné s nuancemi vřesu a mechu, suché. Chuť: začíná mírně sladce, pak tvrdá karamela...

361,98 Kč
438,00 Kč s DPH
 
  
-20%
Bell´s „ Original ” premium blended Scotch whisky 40% vol.   2.00 l

Bell´s „ Original ” premium blended Scotch whisky 40% vol. 2.00 l

Aroma: jemně obilné s nuancemi vřesu a mechu, suché. Chuť: začíná mírně sladce, pak tvrdá karamela...

660,33 Kč
799,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru