Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Ilias

Vše začalo jednoho osudového dne v roce 1998, kdy jsem si v malebném Pavlově jako základnu pro své rybářské výpady vyhlédl polorozpadlou chalupu. Stavení jsme společně s bratrem Tomášem přestavěli do dnešní obyvatelné podoby. A když jsem při čekání na nějaký ten úlovek přemýšlel, jak nejlépe zabezpečit naši početnou rodinu, napadlo mne, že bych si mohl zkusit vyrobit vlastní víno. Své první dva demižony jsem vyrobil v roce 2000 u Radka Nepraše, který mi byl v mých vinařských začátcích ochotným a trpělivým rádcem. Nejodvážnější z mých nejbližších tvrdí, že obsah těchto demižonů se nedal pozřít, ale to mne neodradilo:-).

Vinaření se z koníčka během několika let stalo mou hlavní náplní a zdrojem obživy. Ruku v ruce s tímto vývojem jde i postupné rozšiřování výrobních kapacit a modernizace používané technologie. Zatím posledním přírůstkem jsou nová vrata, která ukrývají nedávno vlastnoručně dobudovaný klimatizovaný sklad lahví. V nejbližší době bychom se rádi pustili do rozšiřování našich provozních prostor tak, abychom získali prostor potřebný pro zpracování a výrobu vytýčených 40-50 tisíc lahví ročně.

V roce 2011 bylo ukončeno přechodné období a od té doby vyrábíme vína v bio kvalitě. Laicky řečeno, naše vína neošetřujeme chemickými prostředky, ale v boji proti škůdcům, nemocem a nepřízni počasí používáme šetrné přírodní přípravky, jako například fenyklový olej, prášek do pečiva nebo vodní sklo, případně povolené ochranné prostředky na bázi síry a mědi. Přechodné období skončí v letošním roce a vína ročníku 2010 již ponesou označení biovíno.

K naší filozofii patří také značná míra volnosti, kterou dopřáváme našim zákazníkům. Na našich etiketách totiž nenajdete popis, jaké chutě a vůně v té či oné lahvi hledat. To vše ponecháváme zcela na představivosti, chuťových pohárcích a čichových buňkách milovníků našich vín.

oficiální stránky vinařství ...

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-37%
Chardonnay 2013 pozdní sběr z vinařství Ilias    0.75 l

Chardonnay 2013 pozdní sběr z vinařství Ilias 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Chardonnay vypěstovaných na moravských vinicích ...

156,20 Kč
189,00 Kč s DPH
 
  
-39%
Ryzlink vlašský 2014 kabinet z vinařství Ilias    0.75 l

Ryzlink vlašský 2014 kabinet z vinařství Ilias 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Ryzlink vlašský vypěstovaných na moravských vini...

139,67 Kč
169,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru