Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Pavelka

Naše firma se nachází v Malokarpatské vinařské oblasti, která je největší a nejvýznamnější oblast na pěstování hroznů na Slovensku. Hrozny se zde pěstuje více než 2000 let o čemž svědčí archeologické nálezy v okolí Pezinku.

Výjimečnost této oblasti je, že hrozny se pěstuje na jižních svazích pohoří Malé Karpaty. Je to pásmo mírně aridní s nižším podílem srážek 550 mm a průměrnou roční teplotou 10 ° C.

Značka Pavelka se mezi slovenskými víny objevila v roce 1995. Ing. Milan Pavelka měl v té době za sebou léta zkušeností s pěstováním hroznů a výrobou vína v podmínkách družstevního hospodaření i niekoľkogeneračnú tradici.

Firma VPS - Vinohradnictví Pavelka a syn, sro hospodaří na 50 ha vinic, na kterých pěstuje bílé odrůdy jako Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Tramín červený a Pálava. Z modrých odrůd jsou zastoupeny Rulandské modré, Frankovka, Neronet, Alibernet, Cabernet Sauvignon. Třicet procent objemu produkce společnosti se prodává jako značkové víno ​​a výběrové víno s přívlastkem.

V roce 2000 uvedla společnost na trh novou značku PAVES - barikové červené cuvée odrůd Cabemet sauvignon, Frankovka a Neronet. Víno, které dozrává v barikových sudech, má osobitou chuť a stává se stále vyhledávanějším. Dnes víno ​​se značkou PAVELKA.

Naším posláním je pěstovat hrozny a produkovat dobré víno. Víno s charakterem daným polohou vinic, půdou a podnebím. Pracujeme na tom, aby lidé poznali, že k plnosti života patří i plnost chuti vína.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-45%
Cuvée barrique červené „ Paves ” 2013 akostné víno VPS Pavelka a syn  0.75 l

Cuvée barrique červené „ Paves ” 2013 akostné víno VPS Pavelka a syn 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Cabernet Sauvignon, Frankovka modrá a Neronet...

354,55 Kč
429,01 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru