Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Inglenook

Historie vinařství sahá více než 150 let do minulosti, kdy roku 1879 založil Gustav Niebaum usedlost Inglenook a na okolních pozemcích, dodnes považovaných za jeden z nejzajímavějších vinařských regionů na světě, začal pěstovat révu a vyrábět víno, které si brzy vybudovalo skvělou pověst.

Ing


V roce 1990 Wine Spectator ohodnotil Cabernet Sauvignon 1941 z Inglenooku 100 body a zařadil jej mezi nejlepší vína 20. století. Po Niebaumově smrti však vinařství přes veškerou snahu jeho dědiců postupně upadalo.

Francis Ford Coppola měl již od samého počátku v plánu celou usedlost i zámek zrekonstruovat, vinice patřící k pozemku spojit a obnovit na nich pěstování révy a výrobu vína světové úrovně. Po letech usilovné práce se mu podařilo vybudovat vinařství světového jména a proslulosti, které se může chlubit mnohými úspěchy a v neposlední řadě i stále vzrůstající přízní znalců a milovníků vína, pro které jsou určeny limitované produkce jeho exkluzivních vín.

Nejvzácnějším klenotem vinařství je bezpochyby Rubicon. Víno, jež v sobě snoubí to nejlepší z pečlivě vybraných hroznů odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc a Petit Verdot, jejichž poměr je pečlivě nastaven tak, aby víno dosáhlo neopakovatelně vyvážené chuti. Hrozny dozrávají na 235 akrech vinic, které jsou obhospodařovávány výlučně organicky. Najdeme na nich i proslulý Klon #29 Cabernet Sauvignonu, který má stejný profil jako původní odrůda dovezená Gustavem Niebaumem z Francie. Vína zrají odděleně dvanáct měsíců v sudech z francouzského dubu, pak se scelí a opět ve francouzském dubu zrají ještě dvojnásobnou dobu. Teprve pak jsou stáčena do lahví. Rubicon může být archivován až třicet let od sklizně.

 

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Rubicon 2008 Rutheford Napa Valley AVA Chateau Inglenook  0.75l

Rubicon 2008 Rutheford Napa Valley AVA Chateau Inglenook 0.75l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 96% Cabernet Sauvignon, 2% Petite Verdot, 1...

8 262,81 Kč
9 998,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru