Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Masciarelli

fAzienda Agricola Masciarelli byla založena v San Martinu v roce 1978 panem Gianni Masciarellim a začala produkovat vína v roce 1981. Dnes Masciarelli vinařství je aktivní jak výrobě vína , Extra virgin olivového oleje , ale také ve Wine Tourism a poskytování gastronomických služeb v Masciarelli Palace " Castello di Semivicoli " .Gianni Masciarelli zdědil od svého dědečka Giovanniho vášeň pro vinice a vína. Ve starém sklepě svého dědečka , který zde produkoval jen malé množství vína, Gianni Masciarelli začal vytvářet jeho vína ve větším rozsahu .

V roce 1987 se Gianni setkal paní Marinou Cvetic. Z tohoto setkání vzniklo jak osobní tak i profesní pouto a Marina se brzy osobně zapojila do provozu vinařství a to zpočátku svou účastí na vytváření jedné z nejvíce reprezentativních řad Masciarelli - Marina Cvetic. V současné době produkuje vinařství celkem 14 produktových řad - Masciarelli Classico ( Montepulciano , Rosato , Trebbiano ) , Villa Gemma ( Montepulciano , Cerasuolo d' Abruzzo , Bianco ) , Marina Cvetić ( Montepulciano , Trebbiano , Chardonnay , Merlot , Cabernet Sauvignon ) , Castello di Semivicoli ( Trebbiano , Rosso Terre Aquilane ) a Iskra ( Montepulciano d' Abruzzo ) , v celkové roční produkci více než 2 miliony lahví .

Marina Cvetic je dnes hlavním představitelem a osobností vinařství .

Od 2.5 prvních hektarů, dnes Masciarelli vinařství vlastní kolem 320 hektarů, roztroušených v 14 různých městech v provinciích 4 Abruzzo : Chieti , Teramo , Pescara e L' Aquila . Jsou to vinice s velmi specifickou charakteristikou , bohaté na minerály , položené v různých nadmořských výškách ( 200 - 500 mnm ) , pěstované buď tradičně " pergola Abruzzese " kultivace systému , a Guyot RAWS. Vinice jsou vystaveny různým povětrnostním podmínkám a jsou rozdílné i půdním profilem ( křídový , jílovitý , písčitý , vrstvy hornin , oblázkové , atd.), které také poskytují specifické půdní podmínky pro jednorlivé keře révy .

Srdcem vinařství je San Martino sulla Marrucina ,malá vesnice v provincii Chieti , která se nachází v 420 mnm, 20 km vzdálené od Jaderského moře a 20km vzdálené od vrcholků hor Majella .

Vesnice San Martino je také známá , jako město tvůrců střelného prachu. Jeho hrdí obyvatelé drželi po generace tajný recept na střelný prach ( vyrobený z síry , ledku a zbytků révových keřů ), díky kterému se na konci roku 1700 byly schopny odolat útoku z napoleonských TROUPS , kteří se snažili dobýt vesnici .

Od samého počátku bylo cílem vinařství zaměřit se na obrovský potenciál původních odrůd révy svého lidu : Montepulciano a Trebbiano. V Masciarelli produktivní filozofii je velký důraz kladen na zemi, vinařskou kulturu a historické tradice. Hlavní vášní Gianniho je Abruzzo, mimořádný region, s intenzivní chutí a vůní , které můžete najít ve všech typických produktech, od těstovin až po vína, od extra panenského olivového oleje po sýry, masa i šafránu, lanýžů ... Země umělců a básníků , ( D' Annunzio , TOSTI , Michetti , Cascella , Flaiano , Palizzi ) , ve kterém je moderní vinařství v soužití s řemeselnými starými tradicemi , stále nedotčený.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-48%
Merlot Colli Aprutini „ Marina Cvetic ” 2008 Igt azienda Masciarelli  0.75 l

Merlot Colli Aprutini „ Marina Cvetic ” 2008 Igt azienda Masciarelli 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Merlot vypěstovaných na italských vinicí...

412,40 Kč
499,00 Kč s DPH
 
  
-30%
Montepulciano d´Abruzzo Riserva „ Marina Cvetic ” Doc 2016 Masciarelli  0.75 l

Montepulciano d´Abruzzo Riserva „ Marina Cvetic ” Doc 2016 Masciarelli 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Montepulciano vypěstovaných na italských...

461,98 Kč
559,00 Kč s DPH
 
  
Montepulciano d´Abruzzo Riserva „ Marina Cvetic ” Doc 2017 Masciarelli  0.75 l

Montepulciano d´Abruzzo Riserva „ Marina Cvetic ” Doc 2017 Masciarelli 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Montepulciano vypěstovaných na italských...

535,54 Kč
648,00 Kč s DPH
 
  
-33%
Montepulciano d´Abruzzo „ Gianni Masciarelli ” Doc 2017 azienda Masciarelli    0.75 l

Montepulciano d´Abruzzo „ Gianni Masciarelli ” Doc 2017 azienda Masciarelli 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Montepulciano vypěstovaných na italských...

164,46 Kč
199,00 Kč s DPH
 
  
-43%
Rosato delle Colline Teatine „ Classic ” Igt 2017 azienda Masciarelli    0.75 l

Rosato delle Colline Teatine „ Classic ” Igt 2017 azienda Masciarelli 0.75 l

Růžové tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Montepulciano vypěstovaných na italských ...

139,67 Kč
169,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru