Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Grimaldi

Po čtyři generace se rodina Grimaldi věnuje nejlepším vinicím v oblasti Langhe a Roero a naplňuje nejprestižnější označení oblasti: Barolo, Barbaresco, Nebbiolo d'Alba, Dolcetto di Diano d'Alba a Dolcetto d'Alba, Barbera d'Alba, Roero Arneis, Gavi, Moscato d'Asti a Langhe Chardonnay.

Historie Grimaldisu se vrací do původních kořenů v Langhe, ve Valle Talloria, na počátku 19. století, kdy se mezi řadami révy pěstovaly pšeničná pole a každý farmář měl vedle vinárny stodolu které byly chovány v prestižním skotu Fassona Piemontese. Dědeček Giuseppe pěstoval vynikající dolcetto hrozny, hlavní rozmanitost oblasti Diano d'Alba.

Po válce začal Giuseppeův syn Carlo Grimaldi podnikat pod rodinným jménem. Práce se začaly modernizovat a racionalizovat vinice, aby se zdůraznila rozmanitost místních odrůd a zvýšila se kvalita vyráběných vín. Kvůli jeho předvídavosti a intuici pochopil Carlo význam, který by měla odrůda nebbiolo, zpočátku pro víno Piedmontese, pak v mezinárodním měřítku. Na počátku padesátých let byly první ročníky Barolo a Barbaresco baleny, vína, které jsou stále na vrcholu našeho sortimentu a dělají Grimaldi historickou skutečnost pro tato označení.

Mezi osmdesátými léty a devadesátými léty začal pracovat ve společnosti Luigino Grimaldi, vnuk Giuseppe. Grimaldi vína začaly být vyváženy, nejprve do Německa, Anglie, Holandska, Švýcarska, Rakouska, Belgie. Poté do Dánska, východní Evropy a Skandinávie. Konečně do Severní Ameriky a nedávno do Číny a dalších asijských zemí. Luigino a jeho otec nadále zvyšují kvalitu vín, modernizují výrobní technologii a stále rozšiřují nabídku nových vinic v oblasti Barbaresco v Treisu ve vynikající Manzolà cru.

Během 21. století pokračovaly akvizice vinic, aby se rozšířila nabídka vyráběných vín. Byly zakoupeny pozemky ve Vezzi d'Alba, zvláště vhodné pro produkci Roera Arneis, velkého vína z "levého břehu Tanaro"; a nádherné vinice o více než 4 hektary na Sinio, jediný pozemek zasazený s nebbiolo, barbera a dolcetto. V roce 2013 vstoupil do společnosti Elias, syn Luigino, se zaměřením na záležitosti týkající se agronomie a práce ve vinicích. Je to čtvrtá generace Grimaldis, kterému bude spuštěn úkol pokračovat ve století vinařské tradice v jedné z nejprestižnějších světových oblastí výroby vína.

Oficiální stránky vinařství: www.grimaldivini.com

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru