Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Chateau Ségur de Cabanac

Jméno rodu Ségur bylo již od 16. století trvalou součástí bordeauxské vinařské scény a dodnes je nese hned několik médockých châteaux. Ale ještě předtím, než se hrabě Ségur stal slavným majitelem Ch. Lafite či Ch. Latour, založil vinice na panství Cabanac v St. Estèphe.

V pozdějších staletích byly části parcely se jménem Ségur de Cabanac různě rozděleny a prodávány. V osmdesátých letech minulého století bychom pod tímto jménem našli už jen necelé 4 hektary, jejichž výnos končil v družstevních sklepích. V roce 1985 je koupil Guy Delon, jenž se v té době rozhodl prodat rodinný majetek - Ch. Phélan Ségur. Přikoupením dalších parcel zvětšil celkovou rozlohu na dnešních 7 hektarů a zcela nově vystavěl všechny hospodářské budovy v místech Port de St. Estèphe. Jeho děti dnes pokračují v započaté práci a představují tak již osmou vinařskou generaci Delonů. Kromě Ch. Ségur de Cabanac vlastní také Ch. Moulin de la Rose v St. Julienu a jsou příbuznými další rodiny Delonů, v tomto případě majitelů Ch. Léoville Las Cases, Ch. Nenin a Ch. Potensac.

Celková rozloha je roztříštěna do 11 samostatných malých parcel, všechny jsou však situovány na velmi kvalitní štěrkové vyvýšenině směrem k řece Gironde. Práce ve vinici má charakter „lutte raisonnée", tedy šetrného ošetřování s minimem chemie, velké množství (včetně např. odlisťování) se provádí ručně, vedení révy je nízké.

Klasická bordeauxská vinifikace, čiření vaječným bílkem, žádná filtrace.

Ségur de Cabanac je v současnosti pěknou a velmi solidní ukázkou cru bourgeois ze své apelace.

Přibližná produkce: 40.000 láhví
Vyráběná vína: Ch. Ségur de Cabanac

Rozloha vinic: 7 ha
Hustota: 9.000 keřů/ha
Průměrné stáří: 30 let
Odrůdy: 60% Cabernet Sauvignon, 40% Merlot
Půda: štěrková

Typ tanků: nerezové
Zastoupení nových sudů: 30%
Délka zrání v sudech: 20 měsíců

Kontakty
Majitel: Guy Delon & Fils
Enolog-konzultant: Eric Boissenot
Adresa: 33 180 St.-Estèphe
Webové stránky: www.segur-de-cabanac.com

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru