Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Iuzzolini

Známá kalabrijská rodina, která se nachází v městě Cirò, od počátku 16. století, kdy velkolepý matematik a astrolog Luigi Lilio reformoval gregoriánský kalendář v roce 1582. 
Mnoho bohatých šlechtických rodů Cirò se narodilo přesně v 16. století a začalo vytvářet solidní vlastnosti, které se staly součástí historie území. Patří mezi ně starý dům Iuzzolini, uznávaný mezi předními rodinamišestnáctého století.

Jeden z jeho vzdálených potomků Iuzzolini se datuje zpátky do Luigi, který se narodil v roce 1514, zatímco v příštím století vidí mnoho osobností včetně notáře Juzzolini Carlo, který se narodil v roce 1698. V 18. století poprvé se objevil písmeno "I" archaické "J". 
V minulém století od manželství mezi Don Fortunato Iuzzolini a Donna Vittoria Liotti se narodil v roce 1906 Don Diego Iuzzolini, otec Fortunato, současný majitel společnosti. Ten spolu se svou ženou Giovannou Colicchiem a syny, Diego, Pasquale, Antonia a Rosou začal v roce 2005 zpracovávat hrozny a vybudoval moderní vinohradnické zařízení, čímž realizuje sen,

Vinice: Na farmě je 100 hektarů vinic určených pro specializovanou kultivaci, která se nachází převážně na území DOC Cirò, zatímco zbývající část je zahrnuta do IGT  Calabria. 

Vinice leží v lokalitě známé jako "Timpa Bianca", v obci Cirò Marina, jen kousek od moře; v zázemí "Motta"; v obci Carfizzi a v oblasti "Maradea" v obci Umbriatico. V současné době se v obci pěstují tři odrůdy autochtonní vinné révy: Greco Bianco, Gaglioppo a Magliocco.

Greco Bianco (bílé řecko), dovážené ze starého Řecka, představuje hroznové jantarové zrno s lehkými odlesky a upřednostňuje suché slunné kopce. Cirno Bianco se vyrábí z této vinné révy.

Gaglioppo, jiný druh rýže typický pro Cirò, je dominantní vinnou révou, protože se v oblasti Cirò pěstuje již tisíce let díky adaptabilitě na sucho a nemoci. Vůně ovoce, stejně jako přítomnost antioxidačních látek, činí z Gaglioppo nektar bohů, ze kterého se získávají Cirò Rosso, Rosato a Riserva (červená, růžová a rezervní).

Magliocco, dávná kalabrijská odrůda, rozšířená v minulosti a dnes téměř zmizela z našich území, představuje kompaktní hroznový tuk s tlustou a výraznou kůrou s intenzivní barvou. To je důvod, proč se zrodil nápad na jeho obnovu a vysázel několik hektarů s takovými exempláři mezi suché kopce farmy. Z tohoto vína se vyrábí víno "Paternum".

Vinařství: Postaveno v moderních technologiích, je situován v srdci vinic Cirò DOC v Frassi, nedaleko od moře. Pozemek, kde je vinařství, měří 13 000 m2, včetně vnitřní plochy o rozloze 4 000 m2, zbývající část je určena k velkému dvoře, parkovacím místům, květinovým záhonům a výstavě starobylých objektů týkajících se výroby vína a obdělávání půdy. 
Vinařství je vybaveno nejlepším technologickým zařízením nabízeným vinařským průmyslem, jako jsou kontejnery z nerezové oceli a strojní zařízení umožňující vinařské metody v popředí.
Jeho kapacita, vzhledem k barrikám a ocelovým nádržím, měří 8 000 hektolitrů a jeho výrobní kapacita dosahuje přes jeden milion lahví za rok. Vnitřek vinařství je vybavena sofistikovaným enologickým laboratořím umožňujícím vysoce kvalifikované analýzy. Denní kontrola se provádí na hroznech a víně po celý rok až do okamžiku plnění. 
Exteriér zařízení byl vybudován zcela z materiálů místního původu, jako jsou kameny, dlaždice a cihly, zatímco uvnitř nejlepších materiálů stanovených příslušnými ustanoveními byla použita pro dodržování hygienických předpisů.

Zásobník barelů: Výměna sudů (nebo stárnoucí místnost) je kompletně postavena v podzemí v hloubce 5 m, a to pomocí zbytků, kamenů a cihel, z nichž mnohé pocházejí z 18. století a jsou vymalovány zkušenými rukama po jednom, aby návštěvník vidět tajemný podsvětí, vše postavené podle moderních technických kritérií a starověkého estetického stylu současně. Místnost o rozměrech přibližně 600 m2 je zcela zvlhčená a klimatizovaná. 
Ve svém vnitřním tichu jsou vínová láhev láskyplně rafinována a ztuhlé ve barrikách francouzského dubu a kalábrijského kaštanu. Při procházce obchodem se sudy můžeme vidět atavistické kamenné výklenky ozdobené vzácnými předměty patřícími k farmářské civilizaci.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-44%
Calabria bianco passito „ Bristace ” Igt 2009 tenuta Iuzzolini    0.50 l

Calabria bianco passito „ Bristace ” Igt 2009 tenuta Iuzzolini 0.50 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Greco vypěstovaných na vinicích italské vin...

371,07 Kč
448,99 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru