Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Hort

Výsledek obrázku pro vinařství hortVinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999, vlastní certifikát degustátora, který je platný v celé Evropské unii, dle norem DIN, ÖNORM a ISO.

Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Klademe důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí. Základem naší filozofie se stala dvě důležitá slova: Odrůda & Poloha.

Technologie zpracování hroznů se liší podle odrůd. Při vinaření se nebojíme novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Zároveň rádi oprašujeme staronové tradice. Stále více se zaměřujeme na battonage a metodu sur-lie (metody využívající delšího ležení vína v průběhu vinifikace na zdravém kvasničném kalu). Největších úspěchů sbíráme v technologii růžových vín.


Vinice

viniční trať U HÁJKU
vinařská obec DOBŠICEViniční trať U Hájku leží pod lesoparkem mezi Dobšicemi a Suchohrdly u Znojma a je exponovaná jižně, jihovýchodně a jihozápadně. Její součástí je i část dříve nazývaná Zimolovo. Východně od viniční trati, která leží v nadmořské výšce 275 až 285 m nad mořem, se rozprostírá postorogenní pánev jako součást Západních Karpat. V podloží se nacházejí bohaté vrstvy třetihorních štěrkopísků a písků. Svah těchto vinic překryly materiály spraší a odvápněných sprašovných hlín, které jsou vhodné pro tvorbu půdy. Typický je nedostatek vody v letním období. Roční srážky tu činí asi 480 mm.

 

 

viniční trať ŠÁC
vinařská obec DYJÁKOVIČKYŠác se nachází 10 km jihovýchodně od Znojma, u hranic nedaleko silnice ze Znojma k Vídni, v největší vinařské lokalitě Znojemské podoblasti mezi obcemi Vrbovec a Ječmeniště. Mimo Šác je zde dalších osm viničních tratí, včetně Vinné hory. Celková výměra viniční tratě je 124 ha, nadmořská výška 250-280 m nad mořem, orientace západní, severozápadní, východní. Průměrná roční teplota 9,1° C, srážky 529 mm. Horninový podklad je mladšího původu. Štěrkopísková terasa s mělkou spraší, hlinické sedimenty karpatské předhlubně. Svrchní půda je písčitohlinitá, pH 7,6, tedy slabě alkalická.

 

 

viniční trať LAMPELBERG
vinařská obec JEČMENIŠTĚTypický tvar kužele má pahorek uprostřed, který je dominantou tratě, který byl v dávných dobách také osázen vinnými keři. Název tratě není odvozen od německých názvů lampy, ale od ovcí. Hora Lampelberk je po staletí známá svým kvalitním vínem. Je zde vysazen Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a nově i další odrůdy jako např. Rulandské šedé aj. Nadmořská výška je od 260 do 280 m nad mořem, převažující expozice je jižní. Svažitost je 20-25 %! Průměrná roční teplota je 9,1° C, roční srážky 529 mm. Půda je mírně alkalická - pH 7,7, hlinito-písčitá. Geologický původ: váté písky s jíly, mělký černozemní horizont Karpatské předhlubně.

 Oficiální stránky webu http://www.vinohort.cz/

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-33%
Pinot noir rosé jakostní z vinařství Hort   0.75 l

Pinot noir rosé jakostní z vinařství Hort 0.75 l

Růžové tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Pinot Noir( Rulandské modré ) vypěstovaných na...

164,46 Kč
199,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru