Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Avignonesi

ddddVínařství s bohatou historií je pojmenováno po rodině Avignonesi, zakladately původního vinařství. V roce 1974 bylo vinařství převzato a výrazně modernizováno rodinou Falvo, od 2009 je ve vlastnictví paní Virginie Savery, která od té doby představila nové ekologické a biodynamické metody hospodaření plné řemeslného umu a tím dala novou tvář těmto jedinečným a originálním vínům s výrazem silnější povahy. Virginie se narodila v belgickém Gentu a vystudovala práva na univerzitě v Paříži v roce 1983. Virginie byl vychovávána v rodině, která se vždy těšila kráse kvalitních vín a jako vášnivý milovník vína se rozhodla investovat do vinařství Avignonesi poté, co v roce 2007 odešla ze své vysoce úspěšné právnické kariéry a přestěhovala se do Toskánska. V roce 2009 koupila celé panství Avignonesi s úmyslem více pozdvihnout vinařství již po léta uznávané pro svou kvalitu, inovativní výzkum a experimentování... Navázala na neustálý výzkum a vývoj zaměřený na vyjádření skutečného charakteru Montepulciano terroiru, který v průběhu času vynesl vinařství na zasloužené místo mezi předními výrobci Toskánska. Postupně získala pro vinařství další vinice a state-of-the-art ve vinařské oblasti Montepulciano.

ttttVirginie pevně věří v potenciál ekologických produktů a jejich kromě jiného homeopatických účinků, a postupného převedení vinařství plně na udržitelný způsob hospodaření což bylo přirozenou volbou. Jejím cílem v Avignonesi je výroba vín, které nejsou jen odrazem zřetelné totožnosti terroir Montepulciano, ale současně vína, která jsou zdravější pro své zákazníky, zdravější pro zemi a proto velkou výzvou pro budoucí generace. Je přesvědčena, že životní síla země a jedinečnost terroiru toskánského Montepulciana bude opět povznesena na úroveň bájného Vino Nobile jako jednoho z největších klenotů Itálie. Vína Avignonesi je znovuzrozena z půdy jedněch z nejlepších vinic oblasti a odrážejí jemné místní nuance a zvláštní rysy každého ročníku. Vína vyjadřují bohatost a krásu území Montepulciano a plně respektují jeho dědictví, kde byly získávány hrozny odrůdy Sangiovese - neboli Prugnolo Gentile po celá staletí.

Vinařství Avignonesi dlouhodobě patří mezi kvalitativní špičku toskánských výrobců. V současné době používá plně udržitelný způsob hospodaření včetně bio diversity na všech cca 200 ha vinic.

V dubnu 2011 oficiálně požádali o ekologickou certifikaci celého Avignonesi panství. Toto odstartovalo povinnou dobu 3 leté certifikace, při kterých se musí dodržovat všechny zásady ekologického vinohradnictví. Nicméně se rozhodli jít ještě o krok dál a použít biodynamické přístupy pěstebmích metod. Tento holistický a regenerační systém pěstování se zaměřuje na zdraví půdy, integrace místních rostlin a živočichů, a podporu biologické rozmanitosti.

oficiální stránky vinařství : www.avignonesi.it

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-50%
Vino Nobile di Montepulciano Docg 2015 Avignonesi  0.75 l

Vino Nobile di Montepulciano Docg 2015 Avignonesi 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 85 % Prugnolo Gentile ( Sangiovese ) , 10% Ca...

412,40 Kč
499,00 Kč s DPH
 
  
Vino Nobile di Montepulciano Docg 2016 Avignonesi  0.75 l

Vino Nobile di Montepulciano Docg 2016 Avignonesi 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 85 % Prugnolo Gentile ( Sangiovese ) , 10% Ca...

800,00 Kč
968,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru