Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Španělsko

Zhruba 43,8 % světové produkce olivového oleje pochází ze Španělska 75 % oleje vyráběného ve Španělsku pochází z Andalusie, zejména z provincie Jaén, ale vynikající olej se vyrábí i v dalších regionech včetně Katalánska.

Kvalitu oleje ovlivňuje mnoho faktorů jako kvalita oliv (druh a region produkce), jejich sběr, přeprava, způsob lisování i skladování. Ve Španělsku roste 262 druhů oliv: některé najdete pouze v určité oblasti, jiné lze potkat všude, kde se olivy pěstují. Každá odrůda má přitom svou charakteristiku danou dobou zrání, nadmořskou výškou, půdou či klimatem. Proto i olivový olej má vždy specifickou chuť a lze jasně rozeznat jeho původ.

Do České republiky se ze Španělska dováží především olivový olej kvality extra virgin (extra panenský) a virgin (panenský), dohromady tvoří 3/4 celkového objemu. „Když v obchodě přemýšlíte, který olivový olej koupit, podívejte se, odkud pochází. Pokud sáhnete po španělském, můžete si být jisti kvalitou,“ doporučil během svého vystoupení na tiskové konferenci na konci září španělský velvyslanec Arturo Laclaustra Beltrán.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Olio extra vergine Spain la Masia  1.00 l

Olio extra vergine Spain la Masia 1.00 l

Panenský olivový olej. Má dokonalou chuť a vůni. Je získáván výhradně mechanickými postupy a není ch...

198,26 Kč
222,05 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru