Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Matyšák

Málokterá značka na Slovensku se může pochlubit takovým dynamickým a progresivním rozvojem, jako rodinné vinařství Petra Matyšák. Od založení vinařství v roce 1989 uplynulo třiadvacet let. Nové sklepní hospodářství postavené v roce 2002 na Pezinskej kližky je vybaveno nejmodernějšími technologiemi na šetrné zpracování hroznů. Umožňuje výrobu hroznových vín nejvyšší kvality. V roce 2006 v něm přibyla samostatná sklep na zrání vína v dubových av barikových sudech. Postupně se inovovali zařízení lisovny a predfermentačnej úpravy hroznového moštu. Nový pneumatický lis dokáže zpracovat hrozny při nízkém tlaku pod atmosférou dusíku. Automatické vinifikátory s regulací teploty zajišťují v inertním prostředí při pomalé cirkulaci částečně zkvašeného moštu, který je v kontaktu s bobulemi hroznů, výrobu odrůdových vín čisté vůně a plné harmonické chutě.
Vinařství používá jeden z nejmodernějších vinifikátorov na světě značky Joelle, který umožňuje nejšetrnější maceraci aromatických a chuťových látek z hroznů do moštu. Pokud k tomu přidáme profesionální přístup pivičných mistrů pod dohledem hlavního technologa, Ing. Jaroslava Žáka, důkaz o dynamickém vývoji značky je potvrzen. Svědčí o něm významné úspěchy vinařství jako v obchodním, tak v profesionálům technologickém směru.

Základem kvalitního vína jsou v první řadě kvalitní hrozny, které pochází z nejlepších honů Malokarpatské a Jihoslovenské vinařské oblasti. Víno Matyšák nevlastní své vlastní vinice. Více než dvě desetiletí úspěšně spolupracuje s předními pěstiteli révy, díky kterým má dostatek suroviny pro výrobu stabilního sortimentu vína pro privátní klietelu, síť vlastních i soukromých vinoték, velkoobchody a pro všechny dobré horeca zařízení na Slovensku.
Vyrábíme pět kolekcí vína (Gold Prestige Prestige, Oak Wood, Prediction a Vinum Galeria Bozen), ale i vzácné likérová vína a ušlechtilé vinné destiláty. Sortiment výrobků z hroznů doplňuje atraktivní řada nealkoholických nápojů (100%-ní hroznové šťávy v originálním balení a kvalitní sycené osvěžující nápoje z hroznových šťáv Müllerka a Alibernetka).

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru