Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Osička Jaroslav

Vinařství Jaroslav Osička je malé rodinné vinařství se sídlem ve Velkých Bílovicích charakteristické pěstováním révy a tvorbou vína v souladu s přírodou. Vinařství se specializuje na tvorbu přirozených a osobitých vín.

Vína musí odpovídat „terroiru“, čili vyjadřovat místo původu spojené s určitou historií, kterou je třeba respektovat. Bohatost a komplexnost takových vín je pak dána skrze biologické, geologické, topografické a klimatické charakteristiky vinné révy a daného místa. Vlastnosti vzniklých vín, které nám příroda nabízí, nemohou být napodobeny, jejich kvalita je nepřenositelnou věcí v produkci velkých vín.

Vinařství vlastní 3 hektary vinic v polohách Zadní hora a Přední hora. Vinice jsou ošetřovány na biologické bázi (minerály, výtažky z rostlin, apod.). Úrodnost keřů je regulována pod 60 q/ha (pod 40 hl/ha). Práce s révou a sběr probíhají ručně.

Výsledek obrázku pro osička jaroslav vinařstvíVína musí odpovídat „terroiru“, čili vyjadřovat místo původu spojené s určitou historií, kterou je třeba respektovat. Bohatost a komplexnost takových vín je pak dána skrze biologické, geologické, topografické a klimatické charakteristiky vinné révy a daného místa. Vlastnosti vzniklých vín, které nám příroda nabízí, nemohou být napodobeny, jejich kvalita je nepřenositelnou věcí v produkci zajímavých velkých vín.

 

Vinařství Jaroslav Osička je členem sdružení osmi malých vinařství, mezi které dále patří Petr Kočařík, Petr Koráb, Richard Stávek, Zdeněk Vykoukal, Ota Ševčík, Petr Nejedlík (Dobrá Vinice) a Bogdan Trojak. Tito vinaři se snaží ve vinohradech aplikovat postřiky schválené pro organickou produkci a ve sklepě do zrodu vína nezasahovat tak, že mošty kvasí spontánně bez použití kupovaných selektovaných kvasinek a dalších aditiv a vína leží i několik let v dřevěných sudech bez síření.

Oficiální stránky vinařství ...

 
Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
cuvée bílé „ Akácia ” 2020 moravské zemské víno Jaroslav Osička  0.75 l

cuvée bílé „ Akácia ” 2020 moravské zemské víno Jaroslav Osička 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Ryzlink rýnský a Pinot gris vypěstovaných na mor...

246,28 Kč
298,00 Kč s DPH
 
  
cuvée bílé „ Milerka ” 2021 moravské víno zemské Jaroslav Osička  0.75 l

cuvée bílé „ Milerka ” 2021 moravské víno zemské Jaroslav Osička 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Muller Thurgau (80%), Neuburské (15%) a Sauvign...

312,40 Kč
378,00 Kč s DPH
 
  
-21%
Tramín červený 2019 moravské víno zemské Jaroslav Osička  0.75 l

Tramín červený 2019 moravské víno zemské Jaroslav Osička 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Tramín červený vypěstovaných na moravských ...

214,05 Kč
259,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru