Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Poggio di Sotto

kkkVinařství Poggio di Sotto bylo založeno v roce 1989 v jihozápadní části Montalcina, která je považována za jednu z nejkvalitnějších poloh pro pěstování odrůdy Sangiovese. Usedlost se rozprostírá na ploše přibližně 32 hektarů, z nichž 10 je osázeno révou. Vinice jsou osázeny výhradně odrůdou Sangiovese a jsou registrovány v apelaci Brunello di Montalcino DOCG. Okolí statku dále dotváří 4 hektary olivových hájů (přibližně 1400 stromků) a les. Vinice se rozprostírají v rozsahu 200 - 400 m n. m. Nadmořská výška, spolu s ochranou starověké sopky Monte Amiata na straně jedné a řeka Orcia spolu s mořským vánkem ze strany druhé spojuje jedinečné lokální mikroklima, které umožňuje blahodárné termální výkyvy mezi denní a noční dobou, a to i v průběhu velmi horkého léta.

Ve strmých vinicích s průměrným sklonem svahu 10% jsou vinice vedeny systémem cordon s velmi nízkým výnosem cca 3-3,5 tuny na hektar, a to v důsledku řady velmi přísného selektování hroznů a ztenčování výnosu během vegetačního období. Veškeré práce ve vinařství jsou provozovány v souladu s kritérii ekologického zemědělství s certifikací ICEA.

Skalnaté podloží se skládá převážně ze štěrku a jílu v nižších polohách a u vrcholku vinic převládá písčitá hlína. Jedinou odrůdou je Sangiovese, které díky rozlišnostem půdního složení, nadmořské výšky vinic a jejich věku vytváří celou řadu rozlišných aromatických, ale i chuťových charakteristik. Právě díky těmto prvkům lze ve vínech Poggio di Sotto nalézt fantastická komplexita.

Tomu samozřejmě napomáhá i filosofie, která se uplatňuje při výrobě vína. Finální selekce hroznů se provádí při sklizni a dále pak hrozny spontánně kvasí v sedmi tunových dubových sudech a horizontálních nerezových nádobách, přičemž se uplatňuje prodloužená macerace a mošt se v jejím průběhu neustále přečerpává. Po jablečno-mléčném kvašení víno zraje ve dřevěných sudech ze slavonského dubu po dobu dvou let pro víno Rosso di Montalcino a čtyři roky pro Brunello di Montalcino. Ve vynikajících ročnících se na usedlosti produkuje i Brunello di Montalcino Riserva, která dozrává v sudech o rok déle než klasické Brunello. Vína nadále odpočívají v láhvi 6 až 12 měsíců.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Brunello di Montalcino Docg 2016 tenuta Poggio di Sotto by Colle Massari   0.75 l

Brunello di Montalcino Docg 2016 tenuta Poggio di Sotto by Colle Massari 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Sangiovese Grosso vypěstovaných na vinic...

4 378,51 Kč
5 298,00 Kč s DPH
 
  
Brunello di Montalcino riserva Docg 2015 tenuta Poggio di Sotto  0.75 l

Brunello di Montalcino riserva Docg 2015 tenuta Poggio di Sotto 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Sangiovese Grosso vypěstovaných na vinic...

8 262,81 Kč
9 998,00 Kč s DPH
 
  
Rosso di Montalcino Doc 2017 tenuta Poggio di Sotto by Colle Massari  0.75 l

Rosso di Montalcino Doc 2017 tenuta Poggio di Sotto by Colle Massari 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Sangiovese Grosso vypěstovaných na vinic...

1 651,24 Kč
1 998,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru