Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Baileys

gdhvvaahhKdyž Baileys poprvé spatřil světlo světa, psal se už rok 1974. Jeho historie je tedy opravdu krátká. Za jeho vynalezení se zasloužila irská společnost Gilbeys of Ireland, která je součástí velkého koncernu International Distillers & Vintners, který se zabývá výrobou piva, vína a jiných destilátů. Nápad na krémový likér irského ražení zde vznikl o tři roky dříve v roce 1971. Zajímavé je, že název tohoto likéru nemá nic společného se jmény jeho autorů, jak si mnozí myslí. I podpis R·A Baileys je spíše marketingový tah. Ve skutečnosti je název inspirován londýnským hotelem Millennium Bailey’s.

Baileys ( celým názvem Baileys Original Irish Cream) je originální, první a stále nejprodávanější irský krémový likér. 80 % surovin použitých na výrobu, ale i balení Baileys pochází z Irska. Originální irský likér Baileys je perfektním spojením čtyř citlivě sladěných přísad – pravé irské whiskey, čerstvé smetany, vanilky a kakaa. U základních dvou surovin smetana a whisky začíná také výroba tohoto likéru. Za přítomnosti rafinovaného rostlinného oleje jsou tyto dvě složky likéru Baileys spojeny v nerozlučnou dvojici. A to doslova. Právě díky rostlinnému oleji se totiž jemná irská whiskey z několika palíren při skladování neoddělí od čerstvé smetany. K uchování trvanlivosti likéru navíc není třeba žádného konzervantu. Whiskey totiž zajistí, aby se smetana nekazila. Při správném skladování výrobce garantuje trvanlivost celé dva roky a to bez ohledu na to, zda je láhev s likérem otevřená či nikoliv. Whiskey použitá k výrobě pochází z řady kvalitních lihovarů, včetně slavného Old Bushmills Distillery z hrabství Antrim. Výjimečná kvalita těchto ingrediencí dává Baileys typickou lahodnou delikátní chuť, kterou nelze zaměnit s žádným jiným nápojem podobného druhu. Ta nejlepší smetana a mléko je dodáváno z přibližně 1500 místních farem a mlékáren a whisky je dodávána z irské destilerie té nejlepší pověsti. Sladká čokoládová chuť likéru Baileys v něm nevzniká jen tak. Na řadu tak přicházejí další přírodní suroviny, které dotvářejí finální chuť pověstného „irského kakaa“. Jsou jimi namleté kakaové bobyvanilkové luskykaramel a cukr. Jejich přesný poměr je pak tajemstvím, které si výrobce pečlivě střeží (podobně jako třeba výrobce naší Becherovky). Výsledkem je pak hustý krém, sladké čokoládové chuti, který vás i přes celkem nízký obsah alkoholu (17%) překvapí svojí příjemnou ostrostí.

hftjsPři používání likéru Baileys je důležité uvědomit si, že obsahuje smetanu, jejíž součástí je mléčná bílkovina kasein. Ta se při kontaktuse slabými kyselinami sráží, což není ve většině případů žádoucí. Míchání s citrónem, tonikem, vínem i dalšími kyselými tekutinami tedy nepřichází v úvahu. V některých koktejlech se však právě srážení kaseinu využívá. To ovšem není případem asinejznámějšího míchaného nápoje z likéru Baileys, tedy koktejlu B52. Jeho součástí je kromě Baileys také kávový likér Kahlua a silný likér Grand Marnier. Nejčastěji se však pije Baileys samotný nebo na ledu. Nic na chuti tohoto likéru neubere jeho servírování při pokojové teplotě. Výrobce však pro plné rozvinutí jeho chutí doporučuje podávání na led. Kromě varianty Original existuje několik dalších, které jistě stojí za ochutnání. Velmi oblíbená je příchuť karamelového krému, která se přidává třeba i do kávy. Osvěžující variantou je pak Baileys s příchutí mátové čokolády. A jako poslední se zmíníme o kávové příchuti, která jistě sedne všem milovníkům dobře upražené kávy.

Baileys obsahuje asi 50% smetany (a mléčné bílkoviny) z kravského mléka. Baileys také obsahuje stopová množství (0,85 až 1,0%) laktózy, což je složka mléka. Vezměte prosím na vědomí, že nejsme kvalifikováni poskytnout lékařskou pomoc, a proto byste se měli poradit se svým lékařským poradcem předtím, než ochutnáte Baileys.

oficiální stránky výrobce : www.baileys.com

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-11%
Baileys „ Chocolat Luxe ” flavored Irish whiskey cream liqueur 15.7% vol.  0.50  l

Baileys „ Chocolat Luxe ” flavored Irish whiskey cream liqueur 15.7% vol. 0.50 l

Baileys Čokoláda Luxe je směs Baileys Irish Cream a belgické čokolády.Tým Baileys cestoval postupně ...

329,75 Kč
399,00 Kč s DPH
 
  
Baileys „ Original ” Irish whiskey cream liqueur 17% vol.  0.05 l

Baileys „ Original ” Irish whiskey cream liqueur 17% vol. 0.05 l

Baileys je originální, první a stále nejprodávanější irský krémový likér. 80 % surovin použitých na...

48,76 Kč
59,00 Kč s DPH
 
-7%
Baileys „ Original ” Irish whiskey cream liqueur 17% vol.  0.70 l

Baileys „ Original ” Irish whiskey cream liqueur 17% vol. 0.70 l

Baileys je originální, první a stále nejprodávanější irský krémový likér. 80 % surovin použitých na...

304,96 Kč
369,00 Kč s DPH
 
  
-16%
Baileys „ Original ” Irish whiskey cream liqueur 17% vol.  1.00 l

Baileys „ Original ” Irish whiskey cream liqueur 17% vol. 1.00 l

Baileys je originální, první a stále nejprodávanější irský krémový likér. 80 % surovin použitých na...

395,87 Kč
479,00 Kč s DPH
 
  
Baileys „ Salted caramel ” flavored Irish whiskey cream liqueur 17% vol.  0.70 l

Baileys „ Salted caramel ” flavored Irish whiskey cream liqueur 17% vol. 0.70 l

Baileys Salted Caramel spojuje jemnou chuť karamelu, smetanový likér Baileys Original Irish Cream, ...

370,25 Kč
448,00 Kč s DPH
 
  
Baileys „ Salted caramel ” flavored Irish whiskey cream liqueur 17% vol.  1.00 l

Baileys „ Salted caramel ” flavored Irish whiskey cream liqueur 17% vol. 1.00 l

Baileys Salted Caramel spojuje jemnou chuť karamelu, smetanový likér Baileys Original Irish Cream, ...

411,57 Kč
498,00 Kč s DPH
 
  
-9%
Baileys „ Strawberries Cream ” Irish whiskey cream liqueur 17% vol.  0.70 l

Baileys „ Strawberries Cream ” Irish whiskey cream liqueur 17% vol. 0.70 l

Oblíbený likér tentokrát s příchutí jahod a smetany. Limitovaná edice. Baileys je originální, první...

412,40 Kč
499,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru