Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Barton e Guestier

ggggS více jak třemi sty lety zkušeností v obchodu s vínem je jméno Barton&Guestier známé milionům spotřebitelů po celém světě. Tato značka je zárukou kvality, kterou lze vidět jen zřídka a uspokojuje zákazníky na stále více spletitějším trhu. Trendem společnosti je přizpůsobování se potřebám mnoha různorodých zákazníků, což v praxi obnáší neustálé novátorství. 

Historie společnosti od vzniku po současnost 
Zakladatel společnosti, Thomas Barton, odcestoval z rodného Irska do Bordeaux ve svých 30ti letech. Byl pravým dobrodruhem, který hledá své štěstí a tak roku 1725 založil vlastní společnost,obchodující s vínem. První sudy vína byly přirozeně exportovány do Irska. Jeho úsilí mu velmi rychle přineslo neuvěřitelný zisk a tak se stal prvním obchodníkem v Bordeaux, který měl své vlastní pozemky. Roku 1747 se Thomas Barton stal nejlepším obchodníkem v Bordeaux a vysloužil si přezdívku „francouzský Tom“. Jeho příkladu následovala nastupující generace rodiny Bartonů. Roku 1802 se vnuk Hugh Barton spojil se svým přítelem Danielem Guestierem, francouzským rejdařem, a založili společnost Barton&Guestier. Pod jejich vedením roku 1821 koupila společnost Châteaux Léoville a Langoa v Saint-Julien v Médocu. Potomci obou mužů pokračovali v obchodování s vínem až do poloviny 20. století. V roce 1954 byla část společnosti - 20 % akcií prodána společnosti Seagram a 100% vlastníkem Barton&Guestier se Seagram stal v roce 1972. Rok poté koupila společnost Château Magnol (bývalý lovecký zámek), který se stal sídlem Barton&Guestier. V roce 2001 Seagram prodal 100 % akcií Barton&Guestier společnosti Diageo. 

ffffFilozofie a činnost společnosti - Barton&Guestier kompletně změnil panující vztah mezi negocianty a pěstiteli vína vytvořením týmu expertů. Tento tým se skládá z enologistů, pěstitelů vín, manažerů spolupracujících sklepů a prodejního a marketingového oddělení Barton &Guestier. Hlavním cílem týmu je neustále zlepšovat kvalitu a styl vín podle požadavků spotřebitele. Hlavní důraz je kladen na kvalitu (úzký kontakt s pěstiteli je založen na vzájemném respektování a partnerské strategii, z čehož těží obě strany). Vždy jsou vybíráni nejlepší vinaři jednotlivých oblastí a úzkou spoluprácí s nimi se dohlíží na kvalitu hroznů, fermentaci, zrání jednotlivých sudů atd. Vína společnost nakupuje vždy brzy po sklizni,aby mohla vyčlenit nejlepší sudy, které potom individuálně analyzuje a testuje. Nákupní oddělení ochutnává 25 tisíc vzorků ročně, ale pouze 800 je schválených pro další vývoj. Přímá účast ve výrobním procesu od růstu vína až po lahvování umožňuje společnosti přizpůsobit výrobu nákupním strategiím ročník po ročníku. 

Barton&Guestier pokrývá svou nabídkou všechny vinařské oblasti Francie (kromě Alsaska a Champagne) a garantuje původ všech svých vín. Svá vína dodává do více než 130 zemí celého světa, mezi leadery patří USA, Kanada, Střední a Latinská Amerika, země Pobaltí, Rusko, Indie, Korea, Indonésie a další. Sortiment vín Portfólio Barton&Guestier pokrývá všechny kategorie vín, které Francie produkuje: 

dddd•Stolní vína (house wines) 
•Odrůdová vína z Languedocu (varietal wines) 
•25 druhů nejznámějších AOC vín oblastí Loire, Burgundsko, Beaujolais, Rhona, Bordeaux 
•Unikátní řada nejlepších francouzských vín privátních značek 
•Grand Cru vína (Chateau) 

Chateau Magnol: srdce Barton&Guestier Chateau Magnol není pouze vinicí, jejíž vína se podávají v nejlepších restauracích a vinotékách po celém světě, ale též sídlem a srdcem společnosti, zázemím pro obchodní partnery a návštěvníky a vinařskou školou. Nesporně zajímavá je i pozoruhodná kolekce přes 20 tisíc lahví vín uložená v zámeckých privátních sklepích „Thomase Bartona a Germaina Rambauda“. Tento velkolepý zámek z 18. století ztělesňuje žoviálnost vín Barton&Guestier.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Bordeaux blanc Aoc Barton & Guestier   0.75 l

Bordeaux blanc Aoc Barton & Guestier 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 80% Sauvignon Blanc a 20% Semillon vypěstovaných...

271,07 Kč
327,99 Kč s DPH
 
  
Bordeaux blanc Aoc gift box Barton & Guestier   0.75 l

Bordeaux blanc Aoc gift box Barton & Guestier 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 80% Sauvignon Blanc a 20% Semillon vypěstovaných...

295,87 Kč
358,00 Kč s DPH
 
  
-41%
Bordeaux rosé „ M de Magnol ” Aoc 2017 Barton & Guestier  0.75 l

Bordeaux rosé „ M de Magnol ” Aoc 2017 Barton & Guestier 0.75 l

Růžové tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Merlot, Cabernet Franc a Cabernet Sauvignon v...

164,46 Kč
199,00 Kč s DPH
 
  
-12%
Bordeaux rouge 2013 Aoc Barton & Guestier  0.75 l

Bordeaux rouge 2013 Aoc Barton & Guestier 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 60% Merlot a 40% Cabernet Sauvignon vypěstova...

247,11 Kč
299,00 Kč s DPH
 
  
Bordeaux rouge Aoc 2017 Barton & Guestier  0.75 l

Bordeaux rouge Aoc 2017 Barton & Guestier 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 60% Merlot a 40% Cabernet Sauvignonvypěstovan...

271,07 Kč
327,99 Kč s DPH
 
  
-25%
Médoc rouge Aoc 2014 Barton & Guestier  0.75 l

Médoc rouge Aoc 2014 Barton & Guestier 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 60% Cabernet Sauvignon a 40% Merlot vypěstova...

247,11 Kč
299,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru