Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Ronco dei Tassi

tttČinnost tohoto relativně mladého vinařství byla zahájena v roce 1989, kdy Fabio Coser a jeho manželka Daniela se rozhodly koupit nemovitost a přibližně 22 akrů pozemků , z nichž 10 již bylo osazených vinicemi v srdci nádherné oblasti ve Friuli - Collio Goriziano v městečku Cormons. Tato vinařská zóna se pohybuje v rozmezí 100 až 200 metrů nad mořem a leží na hranici s přírodní oázou zvanou Plessiva. Jedná se o chráněný přírodní park ve Friuli který jako takový poskytuje bezpečné útočiště a ideální stanoviště pro unikátní místní flóru a faunu. Název vinařství pochází ze způsobu výsadby prvních vinic pomocí terasování (Ronchi) které poskytují hroznům maximální množství slunečního světla, a dále místního unikátního výskytu jezevců (Tassi), kteří navštěvují pravidelně majetek vinařství a bez váhání v době sklizně si užívají šťavnaté hrozny.

cccFilozofie ve vinicích je jednoduchá a přímočará. Velkou pozornost věnují tomu, jak je půda obdělávaná a neustálý dohled nad vinicemi (jak kvalitativní - vizuální, tak i kvantitativní - analytické). To je přesvědčení, že tímto způsobem jsou schopni přinést vinařství nejlepší a nejzdravější ovoce, což umožňuje transformovat do vína to nejlepší z terroir tím nejjednodušším a nejpřirozenějším způsobem. Věří, že tato filozofie a tento způsob hospodaření umožňuje udržet neporušený charakter různých odrůd, se kterými spolupracují přičemž na jejich území dávají vyniknout jeho charakteristikám aby se plně projevily.

Vinařství Ronco dei Tassi začalo jako rodinný podnik, a ve stopách rodičů nyní pokračují synové Matteo a Enrico kteří se obratně zapojili do podnikání. Plocha vinic se také rozrostla. V současné době vlastní více než 30 ha (75 akrů), z toho 18 jsou osázeny vinicemi a zbytek ponechány jako lesní půdy. To považují za důležité, protože vztah mezi obdělávanou půdu a zalesněnou půdou umožňuje rozvíjet a udržovat prostředí, ve kterém mohou být uplatňovány zásady udržitelného zemědělství.

oficiální stránky vinařství : www.roncodeitassi.it

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-40%
Rosso delle Venezie „ Clic ” Igt 2017 Ronco dei Tassi    0.75 l

Rosso delle Venezie „ Clic ” Igt 2017 Ronco dei Tassi 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Merlot vypěstovaných na vinicích italské...

147,93 Kč
179,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru