Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Vignobles Dubard

btzrnuVinařství Vignobles Dubard bylo založeno jako rodinné vinařství roku 1977. Vignobles Dubard v současné době sestává ze čtyř rodinných vinařství, která se rozprostírají na pravém břehu řeky Dordogne v jihozápadní Francii. Oněmi vinohrady jsou Chateau Laulerie, Chateau Les Farcies du Pech, La Croix Romane a Chateau Nardou.

Vinařský region Bergerac je oblastí v jihozápadní Francii. Nalézá se v okolí města Bergerac, v provincii Dordogne a sdružuje 93 místních komunit. Jeho hranice víceméně odpovídají územněsprávní jednotce Bergerac. Bergerac se na východě dotýká jiného vinařského regionu, a sice Bordeaux. V Bergeracu obhospodařuje půdu 1.200 vinařů na rozloze přibližně 12.000 hektarů (30,000 akrů). Tato oblast se může pochlubit třinácti Appellations d'origine contrôlées(AOCs) pro svá červená, bílá (suchá, poloslaná a sladká) a rosé vína. Vinohrady se rozkládají napříč celou jižní částí provincie Dordogne, územněsprávního celku (arrondissement) Bergeracu. Zdejší půda vyniká skvělým zavodňováním, což je zásluhou především řeky Dordogne. Přibližně patnáct procent AOC vín pocházejících z Bergeracu, se prodá mimo Francii. Zejména pak do Velké Británie, Belgie, Německa a Nizozemí.

Podobně jako v sousedním Bordeaux, sem, do této čerstvě vytvořené územní jednotky Francie – Bergeracois, přišlo vinařství ruku v ruce s římskými dobyvateli. Vína se zde brzy stala dominantním komoditou místního trhu a řeka Dordogne pomohla s expanzí do dalších splavných oblastí. Pád Římské říše způsobil částečný úpadek, a to až do doby, než sem přišli noví dobyvatelé - Vizigóti, známí svou náklonností ke konzumaci vína. Příjezd Saracénů a následné nájezdy Vikingů zasadily místnímu vinařství několik těžkých ran. Muslimové rozkázali všechnu révu i s kořeny vytrhat a toto, v kombinaci s nebezpečím přicházejícím od severu způsobilo, že obyvatelstvo opustilo svou zemi a tím ustal i jakýkoli obchod.

cvrtzvbunV oblasti Bergerac se vyráběla vína od třináctého století. Od roku 1254 se dokonce začala vyvážet do Anglie, a to pod zvláštními, ochrannými privilegii, které udělil samotný král Jindřich III. Tyto zvláštní výjimky dávaly Bergeracu právo shromažďovací, zvláštní výměru daní a právo vozit víno na lodích do Bordeaux bez omezení. Již ve čtrnáctém století se v Bergeracu ustanovily přísné standarty týkající se území, na kterém se víno pěstovalo. I přes udělená privilegia si ale v této době Bordeaux udrželo svou dominantní pozici po proudu a při ústí řeky Garonne. A stejně místní dávali přednost svému vínu před barely dovezenými sem z Bergeracu. Tyto barely sem dopravovala nákladní plavidla zvaná "gabarres". Nicméně Parlement of Guyenne udělil v roce 1511 Bergeracu povolení převážet svá vína volně po Atlantském oceánu. V té době už ale kromě toho protestantský Bergerac obchodoval s Holandskem a Skandinávií suchou cestou.

Pojmenování Bergerac pochází zřejmě ze slova "Bragayrac", které je odvozeninou galského výrazu "braca", který označoval výrobce plandavých kalhot, které Galové nosili. Rozhodli jsme se Vám přinést velmi zajímavá vína z vinařství Chateau Laulerie, která potěší nejen svojí kvalitou, ale také cenou, za kterou je možné vína pořídit.

oficiální stránky vinařství ...

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-43%
Bergerac blanc „ Montravel ” Aoc 2012 Chateau Laulerie by Vignobles Dubard    0.75 l

Bergerac blanc „ Montravel ” Aoc 2012 Chateau Laulerie by Vignobles Dubard 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 80% Sauvignon a 20% Sémillon vypěstovaných na fr...

139,67 Kč
169,00 Kč s DPH
 
  
-33%
Bois Meney de Chateau Nardou 2015 Coteaux de Bordeaux Aoc Dubard  0.75 l

Bois Meney de Chateau Nardou 2015 Coteaux de Bordeaux Aoc Dubard 0.75 l

Bois Meney pochází z oblasti Bordeaux-Cotes-de-Franc a jde o cuvée (70% Merlot , 10% Malbec , 10% ...

221,49 Kč
268,00 Kč s DPH
 
  
-37%
Cotes de Montravel „ Moelleux ” Aoc 2010 sweet wine Chateau Laulerie by Vignobles Dubard    0.75 l

Cotes de Montravel „ Moelleux ” Aoc 2010 sweet wine Chateau Laulerie by Vignobles Dubard 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Sémillon vypěstovaných na francouzských vin...

205,79 Kč
249,01 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru