Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Glen Ord

gfxsrchtvGlen Ord je klasická skotská palírna společnosti United Distillers nacházející se ve vesnici Muir of Ord  poblíž města Beauly v kraji Ross-shire.

Palírna byla založena v roce 1838 Robertem Johnstonem a Donaldem McLennanem na místě původní černé palírny a produkuje čistou sladovou malt whisky. Tato palírna stojí vedle sladovnického komplexu a všechny výrobní procesy se odehrávají na jediném patře. Glen Ord se jmenuje teprve od roku 1982 dříve se prodávala pod názvem Ordie, toho roku došlo k i přejmenování celé společnosti z Ord Distillery na Glen Ord . Whisky měla zemito-kořenitou příchuť. Někdy je také známa pod názvem Muir of Ord, podle jména místa, kde palírna stojí. Muir of Ord je možné přeložit jako Vřesoviště na kopci.

Od roku 1923 je majitelem i nositelem licence John Dewar & Sons. K rašelině kterou používají k sušení sladu, přidávají vřes. Vodu odebírá z Loch Nan Eun a z Loch Nam Bonnach. Většina produktů zraje v sudech bourbonu, dnes začínají převažovat sudy po sherry.

Dnes, 90% produkce jde do míchaných Johnnie Wal ker a Dewar's. Je zde také produkce single malt whisky značky Glenordie, jež se stáčí jako 12letá a 10letá whisky s obsahem alkoholu 40%. V této whisky je cítit příchuť po sherry. Standardně však bývá lahvována jako 10-ti a 12-ti letá. Pod názvem Ord bývá lahvována jako 24 letá. Po roce 1880 se plnila také pod názvem Glen Oran, podle jednoho ze zdrojů vody. Některé produkty dodávala také pod názvem Glenordie či Ordie.

oficiální stránky palírny ...

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Glen Ord 2007 „ Signatory UnChillfiltered ” 12 years old single malt Highland whisky 46% vol. 0.70 l

Glen Ord 2007 „ Signatory UnChillfiltered ” 12 years old single malt Highland whisky 46% vol. 0.70 l

Hned v prvním roce vlády královny Viktorie byla whisky z Muir of Ord označena za „nebezpečně lahodno...

1 403,31 Kč
1 698,01 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru