Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Enrico Serafino

qqqVinařství Enrico Serafino bylo založeno v kopcích v jednom z hlavních městeček oblasti Roero Canale d´Alba, mezi Monferatto a Langhe, již v roce 1878. Dnes usedlost spravuje přibližně 12 hektarů vinic. Roero je věhlasnou oblastí s bohatou farmářskou historií, jež sahá do raného středověku.

Enrico byl obchodníkem a vlastníkem půdy. Jeho vinařství záhy získalo na významu, a to v rámci oblasti Piemonte, tak i mimo hranice země, kde začal prodávat odrůdová klasická vína Piemonte. V devadesátých letech bylo vinařství zcela modernizováno. Milníkem byl pro vinařství Enrico Serafino rok 2004, kdy došlo k pořízení nových vinohradů a celé panství zároveň prošlo další modernizací spolu se zavedením důkladných kvalitativních kontrol. Skoupení vinic a navázání spolupráce s úzkou skupinou přísně vybraných pěstitelů a angažování enologa Giuseppe Caviola přineslo doposud největší zhodnocení produkce s cílem produkovat typicky terroirová vína regionu Piemonte, čímž se také vinařství charakterizuje. Usedlost vinifikuje pouze typické odrůdy regionu jako jsou Barbera, Cortese, Nebbiolo a Arneis.

Vinařství má rozlohu 6000 metrů čtverečních, kde se snoubí moderní technologie s historickou tradicí. Nejosobitější jsou historické sklepy s konstantní teplotou 14°C, kde vína dozrávají. Zde je patrný průsečík tradice, atmosféry a lidské péče, což ve spojení s časem vytváří jedinečné ekvilibrium, které se odráží v místních vínech.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru