Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Roveglia

Tenuta Roveglia vyrostla z lásky k oblasti Lugana švýcarského obchodníka Federica Zweifel, který přistěhoval do Lombardie na konci 19. století.

Federico přinesl první vinice. Jeho syn, Giusto Zweifel, s nadšením svého otce pokračoval a posiloval výrobu vína. V osmdesátých letech převzala nová generace - Giustinův zeť Giovanni Felice Azzone, člen italské královské společnosti - Lincean akademie.

Přinesl důkladný vědecký výzkum o praxi vinařství. Dcera Giusta, Annarosa Zweifelová, se dlouhá léta věnuje odhalování stop rustikální minulosti. Jejich dcerky Sara, Vanessa a Babettli dnes pokračují v rodinné tradici.

Tenuta Roveglia v posledních několika desetiletích výrazně rozšířila svou oblast pěstování v srdci Luganského DOC "terroir", aby dokázala uspokojit rostoucí celosvětovou poptávku po bílých vínech s certifikovanou excelencí, která představuje vynikající hodnotu. Naše vína jsou oceněná v Itálii iv zahraničí. Vyvážíme více než 50% naší produkce, konkrétně do Německa, Velké Británie, USA a Nizozemska.

Historie: Na terénu, který byl již dávno vykultivován Římany - starí farmáři si stále pamatují na pluhy, které vyvíjejí mince a archeologické artefakty - lze nalézt stěny z 15. století na statku Roveglia.

Ve staré stáji, kde jsou světelné prameny, stěny a podlahy z růžového veronského mramoru svědky bývalého použití budovy, najdeme zde prostor vybavený rodinnými dědictvím a uměním, věnovaným ochutnávce a pohostinnosti. V sousední malé chalupě, která pochází z 19. století, lze vzorkovat a zakoupit víno. Tenuta Roveglia nabízí hostům nejen pohled na tuto minulost, ale také možnost prohlédnout současnou - enologickou inovaci a možnost sledovat celý cyklus výroby vína.

Místo vzniku vína: Na jižním břehu jezera Garda, v terénu plném historie a považovaný za premier cru, stojí starodávná farma Roveglia. Jedná se o jediný přežívající příklad v této oblasti lombardské architektury 15. století. Okolní krajina, skrytá pod vinnou révou, je terroir, jehož historie vyvrcholí 200 milionů let. Je to spojení staré a jílovité půdy s původním révou, které produkuje mimořádné víno Lugana.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru