Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Extremadura

Leží na jihozápadě Španělska, má 6 podoblastí, dříve pod označením Vino de la Tierra – Cañamero, Montánchez, Ribera Alta, Ribera Baja, Mentanegra, Tierra de Barros.

ggg

Oblast má celkem 26 000 ha a 63 bodegas. Odrůdy pro bílá vína se zde pěstují Alarije, Borba, Cayetana Blanca, Pardina, Macabeo, Chardonnay, Chelva, Malvar, Parellada, Pedro Ximénez, Verdejo, Eva, Cigüente, Perruno, Moscatel a Sauvignon Blanc. Z modrých to jsou, Garnacha, Tempranillo, Bobal, Cabernet Sauvignon, Graciano, Mazuelo, Merlot, Monastrell, Syrah, Pinot Noir a Jaén.

Bílá vína jsou rozdílná podle toho, z které podoblasti pochází, mají středozemní charakter, aroma horských rostlin, lesního podrostu, v chuti jsou jemná, ale často perzistentní a velmi chutná.

Růžová vína jsou moderní s nádechem malin, jsou vřelá, velmi ovocná a mají vysoký obsah alkoholu.

Červená vína jsou potentní, vřelá, jemná se sladkou tříslovinou a s tóny pryskyřice pokud jsou vyrobená z odrůdy Tempranillo. U vín z odrůdy Garnacha je nádech slunce, charakter odrůdy a zralost.

Hlavní vinařské regiony - Ribera del Guadiana

 
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru