Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Povodí řeky Rhóny

dsafdszgubtÚdolí řeky Rhony je výsledkem impozantního geologického střetu Masif Central a Alp. Tímto střetem vznikla puklina, kterou zaplavilo Středozemní moře.Sopečná aktivita v Masif Central stvořila před 300 milióny let žulové skály na severu Rhony.Na jihu pak dalopostupné usazování říčního bahna a vápenných usazenin mořských živočichů vzniknout takovým útvarům, jako jsou Dentelles de Montmirail – masiv zvětralého, po okraji vlnitého vápence – a Mont Ventoux. Před 40. miliony let byly Alpy díky vrásnění dvou pevninských masivů vyzdviženy.Tímto vrásněním se vytvořila i propast, kterou zaplavilo Středozemní moře. Tak vzniklo pevné podloží pro postupné ukládání tvrdého vápence a slínu (směs jílu a karbonátu). Později se díky uzavírání Gibraltarské úžiny snížila hladina Středozemního moře, což způsobilo, že řeka Rhona se počala zařezávat hlouběji a hlouběji do krajiny. Tím bylo vytvořeno terasovité koryto na obou stranách údolí. Co do půdního složení se toto koryto stalo směsí mnoha prvků: písků, jílu a oblázků pazourku.Zemina dnešního údolí je složena z různých typů minerálů, jako jsou: granite, oxid křemičitý ve formě písku, křemík a jíl. Podloží pak hraje důležitou roli v zavlažování rostlin vinné révy a tím dává vzniknout tak velké rozmanitosti vůní a chutí Rhonských vín. Jedna z nejstarších vinařských oblastí vůbec - ve 4. století před naším letopočtem, v době, kdy probíhala řecká kolonizace starověkého světa, byla v Marseilli pěstována vinná réva. V severní části Rhone Valley se během 1. století našeho letopočtu pěstitelství dále vyvíjelo a vína z oblasti Rhony začala brzy konkurovat vínům italských vinic. Do tohoto období spadá i stavba galsko-románské vilyMolard v Donzère, která vantické době platila za synonymum vinařství. Přibližně v té samé době vznikaly ve zdejších oblastech také dílny na výrobu amfor. Tyto hliněné nádoby, zvané též dolia, byly uzpůsobeny k transportu vín a rybích omáček. Důkazy o této rané kultuře dodnes nalézáme v podobě keramických nádob v písku nebo pískovci v oblastech Chusclan, Treques a masivu Cèze. A dále pak v jílu z oblastíSaint-Laurent des Arbres, Sauveterre a dalších. Archeologické průzkumy vedené v těchto oblastech spolu s historickými prameny nám dokazují, že vinice z oblasti okolí řeky Rhonypatří k nejstarším na světě.

ssrtvszbuniŘímané, kteří se plavili proti proudu řeky, založili město Vienne a též vinice, jejichž víno se brzy stalo proslulé. Za tím stála především tvrdá dřina: dvojí rytí půdy, výsadba révy a zbudování zdí teras. Výsledkem byl prosperující obchod s vínem, který ale přerušil pád Římské říše. Poklesu odbytišť pro víno byly ušetřeny pouze vinohrady poblíž přístavů Středozemního moře nebo ty v severní části řeky Rhony, jež zásobovaly město Lyon. Ve středověku zde byl patrný vliv církve, která místní trh s vínem podporovala. Rozlehlá oblast začíná na strmých svazích Cote Rotie, strohém údolí ani ne 30 km jižně od Lyonu, a pokračuje několik stovek kilometrů po proudu Rhony přes úbočí, plošiny a nížiny až do Provence, k Avignonu. Je rozdělována na dvě samostatné oblasti s rozdílnými rysy: severní Rhone, od Vienne až po Valence, je krajem jednoodrůdových vín – Syrah pro vína červená, Marsanne nebo Viognier pro bílá; jižní Rhonese rozkládá mezi městy Bollene a Avignon a je domovem umných spojení rozličných odrůd, byť červeným dominuje Grenache.

Zatímco sever je především zemí jasně vymezených, menších pozemků jako např. výjimečný „amfiteátr“ Cornas nebo impozantní vrch Hermitage, jih se nese ve znamení velké produkce jednoduchých a přátelských vín Cotes-du-Rhone. I přes tato rozlišení a rozdílnosti mají rhonská vína jedno společné – svou mlsnost a labužnictví : zdravá, krásně vybarvená, bohatá a výrazně ovocná červená; mastná, aromatická bílá – taková jsou nejlepší vína tohoto regionu.

xxx

Krátce o hlavních apelacích povodí řeky Rhony

Transregionální apelace

 • Cotes-du-Rhone (Základní A.O.C. užívaná pouze na jihu oblasti. Bílá, červená i rosé, dobrý nákup pokud jste seznámení s rukopisem výrobce.)
 • Cotes-du-Rhone Villages pro vína s tímto označenímmohou být použity hrozny z celkem 77 vesnic povodí Rhóny. Šestnáct z nich má navíc právo přiřadit k apelaci Cotes du Rhone Villages své jméno ( přesně vymezené pozemky 16 vesnic – může jít o vína výjimečné kvality a poměru výkon-cena, zvláště pro Rasteau, Vinsobres či Laudun). V departmentu Drome je to 5 vesnic: RochegudeRousset-les-VignesSaint-MauriceSaint-Panteleon-les-Vignes a Vinsobres.
  V departmentu Vaucluse je jich 8: Beaume-de-VeniseCairanneRasteauRoaixSabletSeguret,Valreas a Visan. V departmentu Gard jsou 3: ChusclanLaudun, a Saint-Gervais.

wwSeverní crus: nejlepší vinice jsou vysázeny na úzkých terasách  na velmi strmých březích řeky.Paleta a styl vín jsou neuvěřitelně bohaté. V Cote-Rotie a Hermitage dosahují červená vína z odrůdy Syrah ohromné komplexnosti a kvality srovnatelné s velkými víny z Bordeaux nebo Burgundska. Condrieu nabízí bílá vína z odrůdy Viognier nevídaných aroma, která najdeme jen vzácně u největších vín. Tyto apelace všeobecně patří mezi největší světová vína. Cornas produkuje masivní a hutná červená vína z odrůdy Syrah. Ostatní zdejší apelace produkují velmi kvalitní červená z odrůdy Syrah, a bílá vína z odrůd Viognier, Marsanne a Roussanne. Samotná apelace však absolutní kvalitu nezaručuje, vše záleží na vinařství. 

 • Cote-Rotie (doslova „opékaný svah“) z pravého břehu Rhony, pahorků Cote Blonde a Cote Brune (podle legendy pojmenovaných podle barvy vlasů dvou velkostatkářových dcer) pocházejí tato silná, avšak hebká vína vysoké, někdy až výjimečné kvality.
 • Condrieu - bílá vína z odrůdy Viognier, vysoce aromatická a mastná, avšak svěží.
 • Crozes-Hermitage - největší apelace severní Rhony, vedle Hermitage také jediná na levém břehu řeky. Několik talentovaných výrobců pozvedlo zdejší kvalitu a reputaci.
 • Hermitage - bezpochyby jedno z nejlepších francouzských Crus vůbec, výjimečný terroir i poloha přináší červená Syrah vhodná pro dlouholeté uchování.

Jižní crus : i když vzdálenost mezi městy Valence a Orange není velká, klimatické a geografické rozdíly jsou značné. Dominantní vliv má Středozemní moře.Podloží , půda a vegetace jsou typické pro provensálský region.Zdejší klima je daleko teplejší, sušší a větrnější než na severní Rhoně. Pestrost odrůd je zde jedinečná a  tím i vína, která z nich pocházejí.Pro bílá vína to jsou: Bourboulenc, Clairette, Grenache blanc, Marsanne, Roussanne, Picardin, Picpoul a Viognier. Červená vína jsou zpracována z odrůd Cinsault, Counoise, Grenache, Mourvedre, Muscardin, Syrah, Terret noir, Vaccarese.

 • Coteaux de Tricastin - jedna z oblastí formálně připojených k rhonským vinicím, kvalitní výrobci mohou nabízet zajímavá vína, je však třeba pečlivě vybírat.
 • Tavel - vinice, nacházející se přes řeku naproti Chateuneuf-du-Pape, se zasvětila výhradně růžovému – plnému, masitému, aromatickému a příjemnému ke konzumaci.
 • Gigondas - tyto pozvolně klesající svahy představují skutečnou sluneční lázeň na míru odrůdě Grenache . Dávají plná a silná červená zcela svébytného stylu, vynikající pro uchování.
 • Chateauneuf-du-Pape - rozsáhlá oblast zahrnuje pět obcí a nejrůznější typy půd. Typická je silná vrstva velkých oblázků kolem keřů révy, která přes den načerpané teplo v noci předává rostlinám a přináší jim tak plnou zralost a vysoký obsah cukru. U červeného je povoleno je scelování až 13 odrůd. Vzhledem velikosti oblastí však nelze zaručit stejnou kvalitu u všech pozemků, tím spíše, že existuje několik druhů vinifikace i zrání. Ti nejlepší výrobci však nabízejí mimořádně zrající, bohatá, plná a živočišná červená. Láhve plněné na panství mají nad etiketou vyražen znak města Avignonu: papežskou tiáru a zkřížené klíče svatého Petra. Ve 13. století francouzský král Ludvík VIII postoupil oblast Comtat Venaissin papežovi Jiřímu X. Ve 14. stoletíse úřad papeže přesunul z Říma do Avionu a tak se papeži, jako velcí milovníci místních vín, zasadili o rozšíření vinic okolo města. Jan XXII, druhý ze sedmi Avignonských papežů, vlastnil letní sídlo vystavené v Châteauneuf du Pape. Benedikt XII, třetí Avignonský papež, nechal postavit tak zvaný Palais des Papes. Později, na konci 17. století, se přístav Roquemaure (Gard) stal na dalších 200 let centrem říční přepravy zboží. “Côste du Rhône” se pak nazýval okrsek zvaný úředně Viguerie d'Uzès (Gard), známý už tehdy svými víny. Předpisy, které byly ustanoveny v roce 1650,pak zaručovaly místo původu a kvalitu zdejšího vína. Až do poloviny 19. století však neznamenalo “Côste du Rhône” to, co dnešní “Côtes du Rhône”. Tento termín byl od té doby rozšířen na všechna vína z oblasti na levém břehu řeky. Jejich dobrá pověst, která s dalšími stoletími rostla, byla v roce 1936 oficiálně uznána soudy v Tournon a Uzès.
 • Costieres-de-Nimes - na hranici Languedoku, produkuje spíše jednodušší, ale cenově atraktivní vína všech vinařských barev.
 • Cotes du Ventoux a Cotes du Luberon, nejjižnější apelace levého břehu, rozprostírající se na úbočí východní bariéry, kterou tvoří pohoří Mont Ventoux a Alpes de Provence. Vína z těchto apelací jsou poměrně jednoduchá, ale chutná a svěží. Nejzajímavější jsou červená, nicméně i růžová jsou velmi příjemná a dobře pitelná vína.
Cena od - do
Michel Chapoutier

Michel Chapoutier

Již od roku 1808 pečuje vinařství M. Chapoutier své vinice s co největším respektem přírodní rovnováhy a přirozeného charakteru jednotlivých terroirs . Dnes jsou tyto výjimečné vinice s vášní, zkušenostmi a pokorou spravovány Michelem Chapoutierem - charismatickou osobnosti plnou vizi, jež odvážně a kreativně spojuje rodinnou historii a tradice s nejnovějšími trendy a nejpřísnějšími požadavky na kvalitu a čistotu výrazu. Tento ambiciózní svazek dává vzniknout bohatství a velkorysosti vinařství M...Více informací
Ogier Caves des Papes

Ogier Caves des Papes

Trpělivost, know-how, pozorování, intuice… to vše je zapotřebí pro výrobu a zrání vín z vinařství Ogier. Vášeň a odhodlání se zrodilo na vinicích Chateauneuf-du-Pape. V roce 1859 založil Christophe Ogier  společnost obchodující s vínem a pojmenoval ji Ogier et Fils. Svého plného potenciálu společnost dosáhla v roce 1895 pod vedením Antoine Ogiera. V roce 1948 začala vína i vyrábět. O několik let později došlo ke spojení  vinařství Ogier s Bessac Caves des Papes, což bylo výsledkem dlouhodobé spo...Více informací
Arnoux e fils

Arnoux e fils

Rodinné vinařství  ARNOUX & Fils leží na úpatí majestátního vápencového pohoří Dentelles de Montmirail, jehož vína patří do apelace Vacqueras patřící do oblasti Rhône, přesněji jižní Rhôny.  Od roku 1990 jsou jeho vína povýšené do prestižní úrovně Cru des Côtes du Rhône.Historie vinařství sahá do roku 1717, kdy hrabě François z Castellanne, z Lauris, z Vassadel, z Gérard, markýz z Ampuis, z Lagneroux a z Vacqueyras věnoval předkovy rodiny Arnoux (Pierre Bovis) pozemky pro pěstování vinné rév...Více informací
Chateau de Saint Cosme

Chateau de Saint Cosme

Saint Cosme se nachází na sever do vesnice Gigondas a je nejstarší nemovitosti v regionu datující se k roku 1109. Ležící na místě Gallo-římské vily, která velmi pravděpodobně již měla svou vlastní vinici, existence panství je pak v roce 1416 doložena dokladem uvádějícím udělení Jean de Chalon, Cena Orange. Rodina Barruol ji získala v roce 1570, a na konci šestnáctého století vybudovali honosné sídlo a v té době nejhonosnější sklepení , dochované dodnes.Jedno ze dvou nejlepších vinařství v Gigond...Více informací
Rouge Garance

Rouge Garance

Domaine Rouge Garance je jedním z nejvýraznějších vinařství v nové vlně francouzských výrobců vína. Jeho vlastníky jsou legenda francouzské kinematografie Jean-Louis Trintignant a manželé Bertrand a Claudie Cortellini, kteří od roku 1977 hospodařili na družstevním vinařství, a společná láska k vínu a vzájemné sympatie je v roce 1997 dovedly k nákupu pozemků a založení Domaine Rouge Garance.  Na téměř 29 ha půdy v jihozápadním povodí Rhony pěstují na vinicích, s výhledem na historický Pont du Gar...Více informací
Chateau Mont Redon

Chateau Mont Redon

Chateau Mont-Redon se rozkládá na 174 hektarech, 100 hektarů je osázeno révou (v oblasti Chateauneuf-du-Pape). Vína se produkují již po čtyři generace v apelaci Chateauneuf-du-Pape, v Cote du Rhone od roku 1980, v Liracu od roku 1997.oficiální stránky vinařství : www.chateaumontredon.frVíce informací
Henri Bonneau

Henri Bonneau

Henri Bonneau, který se narodil v roce 1938, je pokračovatelem rodinné tradice a již dvanáctou generací. Obhospodařuje jen 6,5 ha půdy na 13 parcelách, které jsou z 90 % osázeny odrůdou Grenache, v malém množství pěstuje také Mourvedre, Syrah, Counoise a Vaccarese. Podle většiny odborníků Bonneau vlastní nejlepší terroir v apelaci – mimo jiné slavnou vinici La Crau.Legenda z Chateauneuf-du-Pape, jejímuž věhlasu se vyrovná jedině Chateau Rayas. Introvertní a extravagantní Henri Bonneau produkuje ...Více informací
Pégau

Pégau

Historie vinařství začíná koncem 17. století, kdy první předkové začali obhospodařovat své první vinohrady, olivové a třešňové sady. Na začátku se toto vinařství jmenovalo Domaine Feraud & Fils. Samotné vinařství Domaine du Pégau vzniklo v roce 1987, kdy ho vytvořili Paul a Laurence Feraud (otec a dcera), se záměrem využít získaných zkušeností a mladého talentu. Název Pégau pochází ze staroprovensálského nářečí a znamená džbán na víno. Dnes vína vytváří hlavně Laurence za asistence svého otc...Více informací
Vincent Paris

Vincent Paris

Vincent Paris je talentovaný mladý vinař, synovec slavného vinaře z Cornasu Roberta Michela, po němž zdědil velmi staré vinice ve výjimečných polohách, a produkuje jedna z nejhodnotnějších moderních vín z odrůdy Syrah na severní Rhôně. Jeho vína jsou vždy rychle vyprodána.Více informací
Brotte

Brotte

Vinařskou oblast Côtes du Rhône, údolí řeky téhož jména, zastupuje náš dlouholetý dodavatel – společnost Maison Brotte, producent a obchodník s vínem, rodinná firma se sídlem ve světově známém městečku Chateauneuf-du-Pape. Téměř polovinu z celkové roční produkce 1,6 milionu láhví vína má právě tato proslulá apelace Chateauneuf-du-Pape, vyráběná a uváděná na světový trh v pěti různých cuvée. Asi 60 % z celkové produkce vín Maison Brotte jde na export do 95 zemí. Zbývajících 40 % se spotřebuje na ...Více informací
Famille Perrin

Famille Perrin

Rodina Beaucastel žila v Courthézon od poloviny 16. století. Vše začal v roce 1549 Pierre de Beaucastel, který zde koupil stavení i s pozemky, které záhy rozšířil o 52 hektarů pozemků v Coudoulet a začal s vinohradnictvím. V následujícím období se zde vystřídalo více majitelů a to až do začátku 20. století, kdy se majiteli stala rodina Perrin. V současné době vedou vinařství bratři Jean Pierre a Francois Perrin. Jejich potomci Marc, Pierre, Thomas a Matthieu představují již pátou generaci, která...Více informací
Vidal Fleury

Vidal Fleury

Nejstarší vinařství v oblasti Côtes du Rhône založil roku 1781 Joseph Vidal.  Ačkoli pak řídil společnost neuvěřitelných 68 let a střetl se s názory 3 generací, nikdy nepřestal věřit ve staré tradiční postupy pro výrobu vín. Vinice tohoto vinařství zujímají plochu 10 ha. Jejich nejlepší viniční tratí je „La Chatillonne“, která díky své jižní poloze a terasovitému uspořádání umí dát špičkové hrozny, z jejichž vín se pak mísí v nejlepší cuvée. Plocha této vinice je však pouze méně než 1 ha, a tak ...Více informací
Alain Jaume et fils

Alain Jaume et fils

Vinařství Domaine Grand Veneur, které provozuje Alain Jaume a jeho dva synové je jedním z výjimečných producentů současné vinařské Francie. U málokterého vinařství ve Francii je vidět takový dlouhodobý a zároveň výrazný nárůst kvality jako u vinařství rodiny Alaina Jauma. Tato dynamika je v přímém protikladu k povaze jak otce tak obou synů, kteří jsou svým klidem a rozvážností až nakažliví. Stejně tak si vás získají jejich vína. Platí zde totiž jednoduchá formule - no co Jaume vztáhne ruku, z to...Více informací
Marc Sorrel

Marc Sorrel

O tom, proč se slavný vrch Hermitage jmenuje tak, jak se jmenuje, vypráví legenda. Pojďme se vrátit zpátky až do 13. století, kdy se zraněný rytíř jménem Gaspard de Sterinberg vrátil z křížové výpravy a nalezl útočiště na tomto kopci. Pěstoval vinnou révu pro sebe a své hosty (i přesto, že měl žít sám) a žil zde jako poustevník (francouzsky ? hermit). Proto Hermitage, tedy Poustevna. Jak kopec přišel ke svému jménu dnes připomíná malá kaple Sv. Kryštofa, postavená kousek pod vrcholkem.Mnoho slav...Více informací
Paul Jaboulet Ainé

Paul Jaboulet Ainé

Vinařství patří mezi špičku výrobců z Côtes-du-Rhône. Jeho věhlasná vína nedostávají nižší hodnocení než 91 bodů ze 100. Vinařství bylo založeno v roce 1834 Paulem Jabouletem. Během dlouhé historie ve vedení firmy dala rodina Jaboulet dohromady vinice v nejprestižnějších oblastech Severní Rhône.V jejím vlastnictví je i nejznámější vinice na samém vrcholu kopce Hermitage s názvem La Chapelle.Tato vinice s exkluzivní polohou produkuje vína nejvyšší kvality a patří mezi ikony Côtes-du-Rhône. Kaplič...Více informací
Brunier

Brunier

Domaine du Vieux Télégrahe, vlajkové vinařství rodiny Brunierů, má jednu z nejlepších poloh v apelaci Châteauneuf-du-Pape. Vinice leží v její jihovýchodní části, na planině, které místní říkají La Crau. Je to v podstatě velká kamenitá terasa, která už po generace dává vínům Châteauneuf-du-Pape nezaměnitelný charakter. Vinařství založil v roce 1898 Hippolyte Brunier. Dnes se o ně starají jeho pravnuci Daniel a Fréderic. Kvalita jejich vín rok od roku stoupá a jejich vína jsou opravdové skvosty. J...Více informací
 
Řadit dle: názvu ceny
Beaujolais „ en Besset ” 2019 Domaine de Fa 0.75 l

Beaujolais „ en Besset ” 2019 Domaine de Fa 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Gamay vypěstovaných na vinicích francouz...

386,78 Kč
468,00 Kč s DPH
 
  
-26%
Cabernet Sauvignon „ le Versant ” 2013 Languedoc Roussillon Igp vignobles Foncalieu 0.75 l

Cabernet Sauvignon „ le Versant ” 2013 Languedoc Roussillon Igp vignobles Foncalieu 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Cabernet Sauvignon vypěstovaných na vini...

139,67 Kč
169,00 Kč s DPH
 
  
Cabernet Sauvignon „ le Versant ” 2018 Languedoc Roussillon Igp vignobles Foncalieu 0.75 l

Cabernet Sauvignon „ le Versant ” 2018 Languedoc Roussillon Igp vignobles Foncalieu 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Cabernet Sauvignon vypěstovaných na vini...

180,17 Kč
218,01 Kč s DPH
 
  
Ch.de Nalys ChdPape XXX  0.75l

Ch.de Nalys ChdPape XXX 0.75l

1 155,37 Kč
1 398,00 Kč s DPH
 
  
-32%
Chardonnay „ le Versant ” 2019 Languedoc Roussillon Igp vignobles Foncalieu 0.75 l

Chardonnay „ le Versant ” 2019 Languedoc Roussillon Igp vignobles Foncalieu 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Chardonnay vypěstovaných na vinicích franco...

122,31 Kč
148,00 Kč s DPH
 
  
-32%
Chardonnay „ le Versant ” 2021 Languedoc Roussillon Igp vignobles Foncalieu 0.75 l

Chardonnay „ le Versant ” 2021 Languedoc Roussillon Igp vignobles Foncalieu 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Chardonnay vypěstovaných na vinicích franco...

122,31 Kč
148,00 Kč s DPH
 
  
Chateau Grillet blanc Aoc 2020 Neyret Gachet 0.75 l

Chateau Grillet blanc Aoc 2020 Neyret Gachet 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Viognier vypěstovaných na vinicích francouz...

9 915,70 Kč
11 998,00 Kč s DPH
 
  
-49%
Chateauneuf du Pape Aoc 2003 Chateau d´Ampuis E.Guigal 0.75 l

Chateauneuf du Pape Aoc 2003 Chateau d´Ampuis E.Guigal 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 80% Grenache, 10% Syrah, 5% Mourvedre a 5% ...

825,62 Kč
999,00 Kč s DPH
 
  
-28%
Chateauneuf du Pape Aoc 2015 domaine des Sénéchaux by J.M. Cazes 0.75 l

Chateauneuf du Pape Aoc 2015 domaine des Sénéchaux by J.M. Cazes 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy Grenache 40% , Bourboulenc 25% , Clairette 20% , Roussa...

824,79 Kč
998,00 Kč s DPH
 
  
Chateauneuf du Pape Aoc 2016 Cuvée du Vatican 0.75 l

Chateauneuf du Pape Aoc 2016 Cuvée du Vatican 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 70% Grenache, 15% Syrah, 10% Mourvédre a 5%...

659,50 Kč
798,00 Kč s DPH
 
  
Chateauneuf du Pape Aoc 2016 domaine du Vieux Lazaret by Jerome Quiot 0.75 l

Chateauneuf du Pape Aoc 2016 domaine du Vieux Lazaret by Jerome Quiot 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy Grenache, Syrah, Mourvedre a Syrah vypěstovaných n...

709,09 Kč
858,00 Kč s DPH
 
  
Chateauneuf du Pape Aoc 2016 domaine Roger Perrin 0.75 l

Chateauneuf du Pape Aoc 2016 domaine Roger Perrin 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Grenache 70 – 75 %, Syrah 15 – 20 %, Mourve...

634,71 Kč
768,00 Kč s DPH
 
  
Chateauneuf du Pape Aoc 2017 Chateau la Nerthe 0.75 l

Chateauneuf du Pape Aoc 2017 Chateau la Nerthe 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Grenache 48 %, Syrah 29 %, Mourvedre 22 %, ...

1 238,02 Kč
1 498,00 Kč s DPH
 
  
Chateauneuf du Pape Aoc 2017 Olivier & Lafont 0.75 l

Chateauneuf du Pape Aoc 2017 Olivier & Lafont 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Grenache, Morvedre, Cinsault a Syrah vypěst...

824,79 Kč
998,00 Kč s DPH
 
  
Chateauneuf du Pape Aoc 2018 Chateau la Nerthe 0.75 l

Chateauneuf du Pape Aoc 2018 Chateau la Nerthe 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Grenache 48 %, Syrah 29 %, Mourvedre 22 %, ...

1 238,02 Kč
1 498,00 Kč s DPH
 
  
Zobrazeno 15 položek z 171.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru