Pokud se na tuto část Skotska koukneme y pohledu palíren pak mluvíme jmenovitě o Skye, Mull a Jura. Whisky z těchto ostrovů vynikají pestrou škálou vlastností, od slanosti a silné rašelinné chuti (typické také pro whisky z ostrova Islay) po sílu a komplexnost (které jsou zase typické pro whisky z Northern Highlands). Na chuť této whisky má velký vliv právě blízkost moře. Pro všechny sladové whisky této oblasti je příznačná olejnatost a kovová vůně a chuť.
Souostroví Hebridy se nachází na západě Skotska a ostrovy se dělí na Vnitřní (blíže k pevnině) a Vnější Hebridy (dál od pevniny). Hebridy jsou ideální pro ty, kteří chtějí utéct od civilizace – zelené planiny, mokřady a jezírka, větrem ošlehávané útesy, o které se tříští vlny Atlantiku a dlouhé písečné pláže, na kterých budete jen Vy. K Hebridům se někdy počítá i ostrov Skye.
Nejznámější ze souostroví Vnitřní Hebridy jsou ostrovy Stran, Bute a Mull. Z dalších ostrovů pak můžete vyrazit třeba na ostrov Islay, kde se nachází Kildatonský vysoký kříž z 9. století př. n. l., můžete zde pozorovat různé druhy ptáků nebo ochutnat whisky s nádechem rašeliny. Na ostrově Jura třeba George Orwell napsal svůj román 1984. Na ostrově Mull se nachází hrad Duart z 13. století a jezdí z něho také trajekt pro pěší na ostrov Ionu, na kterém se nachází strašidelné opatství. Na ostrově Staffa leží Fingalova jeskyně a ostrov Rum je divočina, kde žijí různé druhy jelenů, orli a nachází se zde třeba hrad Kinloch.
Hebridy se táhnou v délce asi 200 kilometrů západně od skotské pevniny. Pobřeží ostrovů je lemováno plážemi s bílým pískem a ploché nezalesněné vnitrozemí je protkáno vodními cestami. Hebridy jsou považovány za nejstarší známou část Evropy. Asi 80% všech obyvatel Hebrid žije na největším a nejsevernějším ostrově Lewis a Harris. Na své si zde přijdou pěší turisté, kteří se mohou vydat na průzkum pohoří stoupajícího až do výšky 900 metrů nad mořem. Jižní ostrovy North Uist, South Uist, Benbecula a Barra jsou pak převážně bažinaté, ale jejich pobřeží zdobí nádherné a nekonečné písečné pláže. Pláže na ostrově South Uist byly dokonce vyhlášeny chráněnou krajinnou oblastí.
Největším ostrovem Vnitřních Hebrid je ostrov Skye, který se díky své rozmanité a působivé krajině, stal skotským turistickým lákadlem číslo jedna. Kochat se zde můžete rozeklanými sopečnými náhorními plošinami, lučinami, zelenými poli pro pasoucí se ovce a skot i pohořím Cullins, které vytváří četné zálivy. Jeho nejvyšším vrcholem je Sgurr Alasdair měřící 993 metrů. Na ostrově stojí hrad Dunvegan Castle, ruiny kostela Kilchrist Church či trosky kaple ve Skeabost. Hlavním městem ostrova Skye je Portree. V Quiraing najdeme podivuhodný terén posetý kamennými jehlami a věžemi. V oblasti Storr zase erozí vznikl monolit zvaný Old Man of Storr, který se tyčí do výšky 49 metrů nad silnicí.