Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

dddV roce 1880 Miguel Escorihuela Gascon ve věku 19-ti let emigroval do Argentiny ze španělské Aragony , z malého města Trochón. Poházel z velmi chudé a početné rodiny, z 9-ti dětí. Jeho první zkušenost s argentinskými víny byla při práci ve vinotéce v Buenos Aires, kde obdržel 300 litrový dubový sud vína z Mendózy. Vroce 1882 se se zájmem přestěhoval do Mendózy kde se stal partnerem ve vinotéce. Zde se také seznámi se svou budoucí ženou Rosaurou. V průběhu následujících dvou roků zakoupil, společně s bratrem manželky Josém Diazem Valentinem celkem 17 hektarů půdy v Godoy Cruz na kterých vysadil jak jinak než vinice a započal budovat základy svého vinařství. V roce 1889 prodává po tragické události svůj podíl ve vinařství Miguelovi a opouští Mendózu. Hned od počátku svého podnikání v Mendóze se stal tento charizmatický člověk jedním z nejoblíbenějších postav vinařství a dokonce v roce 1902 byl zvolen radním a v roce 1926 byl spoluautorem projektu na nejvyšší dům v oblasti " Pasaje Saint Martin " v Mendóza city. Budova obstála četná zemětřesení a za dlouhá léta se stala se dominantou Mendózy. V roce 1915 umírá jeho žena Rosaura , a vzhledm k tomu že jejich manželství nebylo požehnáno dětmi zvedo Argentiny své synovce z rodného Španělska. Dále se stal spolutvůrcem ( mimojiné daroval pozemky 12000 metrů čtverečních) největší nemocnice nazvané " Hospital Espaňol ", která na jeho počest pojmenovala hlavní nemocniční pavilon jeho jménem.

bbbbTímto a dalšími aktivitami zajména podílejících se na rozkvětu Mendózy se stal ikonou své doby. Roku 1933 umírá a vinařství přebírají rodinní příslušníci.

Escorihuela Gascon je i dnes jedním z nejdůležitějších a nejprestižnějších vinařství nejen v Argentině. Jako první začali lahvovat 100% Malbec v roce 1940. Vinařství se nachází na unikátním místě pro pěstování vinné révy – Mendoze, odkud produkuje svá nejlepší vína. Od roku 1994 o vinařství s láskou pečuje dnes asi největší argentinský enolog Ernesto Catena, nejstarší syn Nicolase Cateny.

nnnPro nejlepší kvalitu vín využívají pouze hrozny z vlastních vinic ( Altamira 155 ha v Uco valley v nadmořské výšce 980 metrů a Agrelo 80 hektarů v Luján de Cuyo v nadmořské výšce 1350 metrů ) a od smluvních dlouhodobých pěstitelů, kteří také pěstují svou vinnou révu v prémiové oblasti Mendoza v centrální oblasti Luján a Maipú, dále v Uco valley Tunuyán a San Carlos. Výroba dnes probíhá ve dvou oddělených vinařstvích , jednak v Godoy Cruz a vinařství v Agrelo. Díky kombinaci nejlepších hroznů z nejlepší pěstitelské oblasti vzniká vynikající, vyvážené a dobře strukturované víno. Escorihuelská vína mají svou tradici i kvalitu a nabízí širokou škálu vín – Chardonnay, Viognier, Syrah, Cabernet Sauvignon a především Malbec.

oficiální stránky vinařství : www.bodegasescorihuela.com

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru