Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Conte Estate

Antonio (Tony) Conte se narodil v Itálii, ale v letech 1914 až 1925 žil se svojí rodinou v Americe na „ranči“ v Ossiningu v New Yorku (kde stojí i neslavně proslulá věznice Sing Sing). Do období amerického pobytu spadá také většina jeho školní docházky. Vrátil se pak do Itálie, kde se seznámil s Giuliou (Julií), s níž se později oženil. Rodina Conte – zleva; Nonna Giussepina (babička Josie), Giussepina (Josie), Giulia (Julia), Antonino (Tony), Modestino (Steve), Ida a Rocco.

Sassinoro, Itálie 1945. Se 4 dětmi se v roce 1953 odstěhovali z malého městečka Sassinoro, které leží na vrcholku kopce asi tři hodiny jízdy na jih od Říma, do oblasti McLaren Vale v Jižní Austrálii. Přistěhovalci vznešeného jména i ducha si s sebou přivezli po generace přenášenou dovednost a tradici vinařství, stejně jako schopnost tvrdě pracovat a respekt k rodinnému životu.

Tony se rychle stal oblíbeným a respektovaným členem komunity v McLaren Vale. Měl za přátele Australany i Italy a lidé ho měli rádi pro jeho skromnou povahu a možnost inteligentně si s ním popovídat. Není pochyb, že Tonyho si budou pamatovat i pro jeho newyorský italský přízvuk a zájem o australskou, americkou, italskou i anglickou politiku.

V roce 1965 rodina vlastnila 3 pozemky v McLaren Vale o celkové rozloze 280 akrů, z toho 140 akrů představovaly vinice. Na svých pozemcích sázeli další a další révu a na začátku 90. let 20. století byly jejich pozemky takřka úplně pokryty vinicemi.

Stali se tak mezi přistěhovalci největšími vlastníky rodinných vinic v McLaren Vale, což trvalo asi 20 let: od roku 1965 asi do roku 1985. V jednadvaceti letech zakoupil jednu z vinic od otce Steve Conte. Později se v Jižní Austrálii seznámil prostřednictvím rodinných přátel s Marií, zamilovali se a o rok později si Steve Marii vzal. Jemu bylo 28, Marii pouhých 17. Rodina Conte se zabývá pěstováním vinné révy a výrobou vína v McLaren Vale již více než 40 let. Své město skutečně milují, stejně jako své vinice i rodinný životní styl.

Dva pozemky rodina vlastní a obdělává již více než 50 let. „Domovský blok“ o rozloze 65 akrů leží 5 km východně od obce McLaren Vale a je přístupný po silnici Sand Road. Původně se jednalo o součást pozemku, který byl označován Latta’s.

Pozemek o rozloze 120 akrů byl v roce 1880 osázen odrůdami Shiraz a Grenache a poté jej v roce 1887 zakoupil Thomas Hardy, který jej přejmenoval na Glen Hardy. Tento pozemek má značný historický význam, protože se jednalo buď o první či druhou vinici, kterou Thomas Hardy zakoupil poté, co v roce 1886 získal společnost Tintara Wine Company.

Typy půdy zde zahrnují těžkou půdu z naplavenin na jílovém podloží či písečnou půdu na jílovém podloží. Pěstují se odrůdy Shiraz, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Tramín červený a Chardonnay.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru