Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Rosemount Estate

gggJedno z nejznámějších vinařství Austrálie! Medaile, trofeje, prestiž a popularita v posledních čtyřiceti letech je odměnou za energii při inovaci australského vinařství. Přes obrovský vzestup a mezinárodní úspěch zůstává řízení společnosti Rosemount stále v duchu odkazu rodinné tradice.

Současní pokračovatelé si kladou vysoko stanovené cíle a potvrzují motto zakladatele Boba Oatley, iniciátora velkého příběhu moderní australské vinařské historie. Bob Oatley, který původně obchodoval s kávou, založil vinařství Rosemount Estate v roce 1969. Vložil do něj svoje nadšení, především pro kvalitu výsledného produktu. Vinice, ze kterých jsou použity hrozny na nejlepší vína, se nacházejí na jižních svazích Hunter Valley.

Největší pozornost je věnována odrůdám Chardonnay, Shiraz, Cabernet Sauvignon a Grenache. Vína Rosemount Estate mají nezaměnitelný charakter, který získávají z „Terra Rosa“ (extrémně železitá půda). Sázka na kvalitu terroiru a šetrný způsob zpracování hroznů se vyplatil a Rosemount Estate bylo v San Franciscu na International Wine Competition vyhodnoceno jako vinařství roku 1999! „Vlajkové lodě“vinařství pouze výjimečně dostávají hodnocení pod 91 bodů ze 100.

 

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
-33%
Chardonnay „ Diamond label  ” 2005 South Australia Rosemount Estate  0.75 l

Chardonnay „ Diamond label ” 2005 South Australia Rosemount Estate 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100% Chardonnay vypěstovaných na vinicích austra...

164,46 Kč
199,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru